Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Jacek Janczarski - Saga rodu Wymęga-Zarawiejskich

Flaga Polska 25 września 2020, piątek
Arysta: Jacek Janczarski
Wytwórnia: e-Muzyka
Filmowa

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie były początki jednego z najbardziej płomiennych i absurdalnych romansów w historii Polski? "Saga Rodu Wymęga-Zarawiejskich" przynosi odpowiedź na to pytanie, wprowadzając po raz pierwszy w świat polskiej kultury pana Sułka i panią Elizę. Teraz – po raz pierwszy na płycie CD.
Jacek Janczarski, znany jako scenarzysta filmowy oraz autor kultowych dziś słuchowisk "Kocham Pana, Panie Sułku" oraz (wspólnie z Maciejem Zembatym) "Rodzina Poszepczyńskich", w 1973 roku rozpoczął pisanie radiowego serialu o nietypowej rodzinie Wymęga-Zarawiejskich. Wypełnił go charakterystycznymi dla siebie, całkowicie absurdalnymi postaciami, wśród których jest m. in. stuletni pradziadek–erotoman Hubert czy stara panna Eliza, pałająca miłością do szesnastoletniego licealisty, pana Sułka. W obsadzie znaleźli się doskonali, niezapomniani aktorzy – m. in. Marta Lipińska, Krystyna Sienkiewicz, Krzysztof Kowalewski czy Bronisław Pawlik. Po zaledwie sześciu odcinkach "Saga... " zniknęła z radiowej anteny, zastąpiona nowymi przygodami dwójki jej bohaterów: pana Sułka i pani Elizy.
Teraz powraca na płycie CD – zachowana całość została zremasterowana z oryginalnych taśm z archiwum radiowej Trójki i wzbogacona o książeczkę z krótkim szkicem na temat słuchowiska.
Kupując płytę wspierasz Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?".
Skład:
Bronisław Pawlik
Wanda Łuczycka
Henryk Borowski
Krystyna Sienkiewicz
Marta Lipińska
Krzysztof Kowalewski
Piotr Fronczewski
Lista utworów:
1. Odcinek pierwszy
2. Odcinek drugi