Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Iris Kurschner - Alpy Zachodnie. 30 wielodniowych tras trekkingowych

Flaga Polska 29 czerwca 2021, wtorek
Autor: Iris Kurschner
Wydawnictwo: Bezdroża
Podróże

ALPY Zachodnie – trekking na najwyższym (n. p. m. ) poziomie
Przebywanie całymi dniami na szlaku, w odosobnieniu i otoczeniu wspaniałych górskich krajobrazów, wędrówka od schroniska do schroniska i od szczytu do szczytu to niesamowita przygoda i świetny sposób na złapanie równowagi, na oderwanie się od pośpiechu codzienności. Francuskie i włoskie Alpy Zachodnie – połączenie dzikich krajobrazów, starej kultury chłopskiej, dobrych schronisk i obiektów gastronomicznych świadczących wysoką jakość usług – stanowią wyjątkowo atrakcyjny obszar także do uprawiania trekkingu. W przewodniku zaprezentowano 30 wyselekcjonowanych wielodniowych tras – od weekendowych po dwutygodniowe.
Znajdziemy w nim nie tylko klasyki, jak "Tour du Mont Blanc" czy "Giro del Viso", ale również niemal nieznane szlaki wysokogórskie, jak "Alta Via delle Alpi Graie" czy "Alta Via delle Biellese". Skala trudności omawianych tras jest szeroka – od prostych wycieczek po wymagające trawersy, więc każdy może znaleźć swój wymarzony szlak.
Wszystkie trasy zawierają dokładny opis wędrówki, fragmenty map z naniesionym przebiegiem drogi i czytelnym profilem wysokościowym. Propozycje zakwaterowania podano wraz ze wszystkimi ważnymi informacjami i numerami telefonów. Istotne kwestie, jak początek trasy, wymagania, czas przejścia i warianty, znajdują się w wyraźnie wydzielonych partiach informacyjnych. Ciekawy układ treści i fantastyczne kolorowe zdjęcia zachęcają do górskiej przygody.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.