Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

I Grades - Introduction

Flaga Polska 26 czerwca 2019, środa
Arysta: I Grades
Wytwórnia: RockersPro
Reggae/Ska

I Grades to duet dwóch wokalistek - Magdy "Jazzy" Dzięgiel i Basi "Barbarosie" Miedzińskiej, które od ponad 10-ciu lat pracują jako chórzystki zarówno w studiu jak i na scenie z czołowymi artystami nurtu reggae, pop i r'n'b. W takim też stylu zachowana jest ich debiutancka płyta "Introduction", która powstała we współpracy z jamajskim labelem produkcyjnym M. A. D Production.
Tytuł oraz tematyka albumu odzwierciedla gotowość do solowego działania i pokazania autorskiej muzyki reszcie świata, jak również porusza ważne dla wokalistek tematy.
Album przepełniony jest klasycznym rootsowym brzmieniem, które przełamane jest popowym stylem wokali oraz smaczną domieszką rytmów ska i r'n'b. Wszystkie wokale zostały zarejestrowane w Polsce (Piwnica Pod Baronami, Boom Room Studio, Rainy Studio). Riddimy zostały skomponowane i nagrane na Jamajce (NPM Jamdug Studio, Axx Studio Portland, Mix Lab Kingston), a za ich produkcją stoi jamajski kompozytor i autor tekstów Courtney "Bubblaz" Edwards z labelu M. A. D Production, który zaprosił do współpracy przy nagrywaniu wielu znamienitych muzyków z Jamajki. Za mix i mastering odpowiada Rohan Dwyer z The Groovebox, a gościnnie można usłyszeć jednego z najpopularniejszych wokalistów Jamajki - Sizzlę.