Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Housemeister - Who Is That Noize

Flaga Polska 11 stycznia 2022, wtorek
Arysta: Housemeister
Wytwórnia: Select Music
Elektroniczna

Po swoim debiutanckim albumie "Enlarge Your Dose" wydanym przez Boysnoize Records Housemeister powraca z drugim longplayem "Who Is That Noize" we własnym wydawnictwie allyoucanbeat.
Słynny ambasador rave przeszedł długą drogę od hiperaktywnego dj-gwiazdy techno tańczącego Berlina z połowy lat 90. do dojrzałego producenta hitech, którym jest teraz. "Who Is That Noize" to intrygująca audio-autobiografia młodego, ale doświadczonego artysty, pozwalająca nam na dokładny wgląd w "kto" kryje się za hałasem.
Na 14 naprawdę oryginalnych utworach Housemeister oferuje wszystko, co najbardziej inteligentne, serdeczne, odważne, zabawne i szorstkie. Płonąca przejażdżka wieloma kolorami kształtuje spójną, ale nowatorską eksplorację samego źródła elektronicznego pejzażu dźwiękowego.
Jak wiemy z jego poprzednich wydawnictw, Housemeister jest głęboko zakochany w sprzęcie analogowym, a "Who Is That Noize" po raz kolejny pokazuje zdolność Housemeistera do rzucania nowych stylów ze starych maszyn.
Electro, przestrzeń, getto – techno! Housemeister nie boi się w równym stopniu natrętnych parkietowych bangerów, poobijanych eksperymentalnych odysei, które umiejętnie wracają do idealnego rytmu, czy też melancholijnych, ale kojących melodii o zmierzchu, które dotykają podstawy. Każdy utwór jest oparty na sekwencjach nagranych na żywo, migawkach dj'a w pracy, który używa swoich maszyn tak, jak używałby swoich płyt w miksie. Doskonałe chwile generowane przez improwizację z najwyższej półki. Stamtąd Housemeister pozwala melodii morfować i poruszać się, meandrować i budować w ciągle ewoluujących sekwencjach, dodaje głosy, basy, przestery i odległe melodie. Surowy i wrażliwy, ale potężny i nieunikniony.
Już od pierwszych riffów syntezatorowych "Hallo Lieblingsmensch" wiesz, że czeka cię uczta i nie uwolni się, dopóki nie przebrniesz przez cały album. Dzięki "Who Is That Noize" Housmeister z powodzeniem stworzył rozbrykany, wieloaspektowy wszechświat, który wyraźnie ilustruje, dlaczego sztuka i serce szaleństwa będą żyć wiecznie. Mocne dzieło artysty maksimum, który nie osiągnął jeszcze ostatecznej prędkości.

Lista utworów:

1. Intro
2. Hallo Lieblingsmensch
3. Inordertodance
4. What You Want
5. We Like The Arpeggiator On
6. Gorilla Marketing
7. You Need A Cap
8. Who Is That Noize
9. HiFi Positiv
10. Ohrfeige
11. The Flute
12. Traumchen
13. Liftoff
14. Red Eyed Robots
15. Das Leben Ist Herrlich