Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Hiszpańska Mucha

Flaga Polska 9 lutego 2013, sobota
Organizator: Teatr Kamienica
Miejsce: Warszawa
Kultura

9 lutego w warszawskim Teatrze Kamienica odbędzie się premiera spektaklu autorstwa Jamesa Lee Astora "Hiszpańska Mucha", w reżyserii Jakuba Przebindowskiego.

Akcja sztuki rozgrywa się w Londynie, w klimacie szalonych lat 30. Jeden z głównych bohaterów - reżyser teatralny Arthur Spender właśnie przygotowuje oszałamiającą rewię, w której ma wystąpić Nora Wallins - gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera.

Arthur, słynący ze śmiałych pomysłów inscenizatorskich, wyczerpuje budżet przeznaczony na realizację kolejnej wielkiej rewii. W związku z tym zmuszony jest poprosić producenta - Harrego Jo o kolejne fundusze. Producent przystaje na tę propozycję, jednak pod warunkami, które okażą się zbyt trudne do spełnienia.

Tytułowa Hiszpańska Mucha inicjuje serię zabawnych wydarzeń o mocno erotycznym podtekście. Spektakl utrzymany jest w jazzowych rytmach, ukazuje kulisy rewiowego teatru, czerpie z Szekspira i angażuje wełniany beret z Harrodsa - wszystko to w najlepszym, angielskim stylu Art Déco.

W spektaklu występują: Martyna Kliszewska, Anna Korcz, Dorota Zięciowska, Sambor Czarnota, Piotr Szwedes. Kostiumy przygotował ceniony projektant – Tomasz Ossoliński, o scenografię zadbał Witold Stefaniak.

Spektakle w Kamienicy - "Hiszpańska mucha":
Najbliższe terminy:
07 lutego 19:30,
08 lutego 19:30,
09 lutego 19:30,
10 lutego 18:00,
12 lutego 19:30,
13 lutego 19:30,
14 lutego 19:30.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.teatrkamienica.pl