Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Hilary Mantel - W komnatach Wolf Hall

Hilary Mantel - Wolf Hall
Flaga Polska 4 listopada 2020, środa
Autor: Hilary Mantel
Wydawnictwo: Sonia Draga
Powieść

Powieść nagrodzona najbardziej prestiżowymi literackimi wyróżnieniami, m. in. Man Booker Prize oraz National Book Critics' Circle Award. Dzieło bijące rekordy sprzedaży na całym świecie!
Anglię od katastrofy dzieli uderzenie serca. Jeśli król poniósłby niespodziewanie śmierć, nie pozostawiwszy męskiego potomka, kraj może ogarnąć wojna domowa. Henryk VIII pragnie unieważnienia dwudziestoletniego małżeństwa i Anny Boleyn. Zarówno papież, jak i cała katolicka Europa sprzeciwiają się jego pragnieniom. Dążenie monarchy do wolności sieje zniszczenie – pierwszą ofiarą pada jego dotychczasowy najbliższy doradca, kardynał Wolsey; następstwem jest wieloletnia walka pomiędzy Kościołem i Koroną. Gdy trwa impas, na scenie pojawia się Tomasz Cromwell, osobowość sama w sobie, idealista i oportunista, znawca ludzkich dusz i charakterów i demon energii...
"To piękna i głęboko ludzka książka, autorak w ciemnym lustrze odbiła nasz własny świat... Hilary Mantel jest jedną z najodważniejszych i najbardziej błyskotliwych angielskich pisarek".
Observer
"Oszałamiająca, olśniewająco dobra powieść. "
Daily Mail
"Kapitalna powieść historyczna, którą mógłby zamówić dla poprawy swego wizerunku Thomas Cromwell. Gdyby nie zginął 469 lat przed jej wydaniem. "
Marta Mizuro, Przekrój
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.