Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Hafsah Faizal - Łowcy płomienia

Flaga Polska 6 listopada 2019, środa
Autor: Hafsah Faizal
Wydawnictwo: NieZwykłe
Dla młodzieży

Ludzie przeżyli, ponieważ ona zabijała. Ludzie ginęli, ponieważ on przeżył.
Zafira jest Łowcą. Aby wykarmić swoich ludzi, przebiera się za mężczyznę i dzielnie stawia czoła przeklętemu lasowi Arz. Nasir jest Księciem Śmierci. Zabija każdego głupca gotowego przeciwstawić się jego despotycznemu ojcu – królowi. Gdyby odkryto prawdziwą tożsamość Zafiry, wszystkie jej osiągnięcia straciłyby znaczenie; gdyby Nasir okazał łaskę, jego ojciec wymierzyłby mu brutalną karę.
Oboje są żywymi legendami królestwa Arawiyi – ale żadne z nich nie chce pełnić tej roli.
Szykuje się wojna, a mroczny, magiczny las Arz z każdym dniem się rozrasta, rzucając cień na ziemie królestwa. Gdy Zafira wyrusza na poszukiwania zaginionego artefaktu, który jest w stanie przywrócić magię w jej udręczonym świecie, Nasir otrzymuje od króla podobne zadanie: ma odnaleźć artefakt i zabić Łowcę. Jednak w trakcie ich podróży budzi się starożytne zło – a nagroda, jakiej szukają, może stanowić większe zagrożenie, niż są w stanie to sobie wyobrazić.
Akcja powieści Łowcy płomienia jest osadzona w niezwykłym świecie zainspirowanym starożytną Arabią. To niesamowicie wciągający debiut o odkryciach, pokonywaniu strachu oraz decydowaniu o własnej tożsamości.

"Dopełniając wartką akcję atmosferą, która zestawia świetny humor z intensywnym cierpieniem, Faizal sprzeciwia się wzorcom fantastyki i opowiada świeżą oraz wciągającą historię o miłości, honorze i odkrywaniu samego siebie. Czytelnicy będą pragnąć więcej". Booklist, wyróżniona recenzja
"Książkowy debiut Faizal przedstawia inspirowany starożytną Arabią i tamtejszą mitologią bujny świat, który wpasowuje się w gusta nie tylko miłośników fantastyki i romansu, ale również fanów serii gier Assassin's Creed".
Kirkus Reviews
"Magiczna i oszałamiająca powieść Łowcy płomienia powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika fantastyki".
Kiersten White, autorka bestsellerów "New York Timesa"
Hafsah Faizal nie tylko snuje misterną historię, która ukazuje nam gotowy do odkrycia magiczny świat, lecz również zgrabnie i umiejętnie przedstawia pragnienia ludzkiego serca, jednocześnie włączając w akcję szokujące, zapierające dech zawiłości. Niezwykle zachwycający debiut!".
Robin LaFevers, autorka Courting Darkness oraz bestsellerowej trylogii "Jego Nadobna Zabójczyni" "New York Timesa"
"Błyskotliwy debiut pełen zagadek i magii, świetnie wykreowanych postaci oraz bogatego języka".
Roshani Chokshi, autorka bestsellerów "New York Timesa"
"Zachwycająca narracja, hipnotyzujący świat i żywiołowe postaci – powieść Łowcy płomienia w oszałamiający sposób łączy w sobie ryzyko, magię oraz nadzieję".
Evelyn Skye, autorka bestsellerowej serii "The Crown's Game" "New York Timesa"
"Dzięki zawziętym postaciom, śmiercionośnym wyzwaniom i narracji, która jest zarówno nastrojowa jak i fascynująca, powieść Łowcy płomienia jest tak wciągająca, że nie można się od niej oderwać".
Marieke Nijkamp, autorka bestsellerów "New York Timesa"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.