Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Guillem Balagué - Nowy wspaniały świat. Tottenham pod wodzą Pochettino

Flaga Polska 2 października 2019, środa
Autor: Guillem Balagué
Wydawnictwo: SQN
Inne

Mauricio Pochettino zaprasza za kulisy Premier League
Do 2012 roku Tottenham Hotspur nie był drużyną, którą traktowano jako jednego z faworytów do walki o miejsce w pierwszej czwórce Premier League. Przejście Mauricio Pochettino z Southampton całkowicie zmieniło optykę kibiców. Koguty z miesiąca na miesiąc były coraz bliżej światowej czołówki, aż wreszcie dotarły do finału Ligi Mistrzów.
Nowy wspaniały świat to szczere, insajderskie i jedyne w swoim rodzaju spojrzenie za kulisy funkcjonowania wielkiego klubu z najbardziej wymagającej ligi na świecie. To także wgląd w umysł, uczucia i proces decyzyjny jednego z najbardziej pożądanych i innowacyjnych trenerów naszych czasów.
Książka ukazuje historię Mauricio Pochettino od wczesnych lat jego kariery jako piłkarza i trenera do momentu, w którym uczynił z Tottenhamu jedną z najlepszych drużyn w Europie. Przeczytaj, jak Argentyńczyk wytrzymuje 12-dniową głodówkę, gdzie leży tajemnica sukcesu Kogutów i jakie wiadomości trener wysyła do swojego najlepszego napastnika w środku nocy.
Wejdź do szatni Tottenhamu i poznaj największe sekrety klubu, który od kilku lat robi wszystko, by dorównać największym.
"Mówisz – Tottenham, myślisz – Pochettino. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana angielskiego futbolu".
Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski U-21
""On jest magikiem, ty wiesz" - śpiewają onim trybuny, aFIFA umieszcza go wpierwszej trójce najlepszych trenerów roku. Jak to możliwe: prawie bez transferów, za niewielkie pieniądze iwczasie remontu stadionu stworzyć drużynę, która przestaje być pośmiewiskiem Anglii iląduje wfinale Ligi Mistrzów? Kibicuję Tottenhamowi ponad 30 lat, żadnemu szkoleniowcowi nie zawdzięczam tyle, co Maurycemu, amój jedyny żal do Guillema Balagué polega na tym, że został autorem książki, którą tak bardzo chciałem napisać".
Michał Okoński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" iautor bloga Futbol jest okrutny.
"Zastał Tottenham wystraszony, ze spuszczoną głową iwekspresowym tempie przeprowadził psychoterapię, która dodała Kogutom niesamowitej pewności siebie. Mauricio Pochettino obudził śpiącego giganta zLondynu, ajego życiowa historia dowodzi, że to nie przypadek. Niesamowita inteligencja iciężka praca sprawiają, że każdego dnia kładzie fundamenty pod pomnik przed stadionem Kogutów".
Przemysław Rudzki, CANAL+SPORT
"Mauricio Pochettino udowadnia, że skończyły się czasy trenerów, którzy są szeryfami. Współczesny futbol akceptuje tylko prawdziwych liderów, widzących różnicę między mówieniem "ja" amówieniem "my". Droga Tottenhamu do finału Ligi Mistrzów to historia nowoczesnego zarządzania, którego podstawą jest pasja".
Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty
"Jest wiele powodów, by przeczytać tę pozycję, ale wyróżniłbym dwa. Po pierwsze, Guillem Balagué wybrał interesujący sposób przedstawienia sezonu Tottenhamu zpunktu widzenia Mauricio Pochettino, awięc czytamy jakby dziennik szkoleniowca, dzięki czemu czujemy, że mamy pełny dostęp do jego przemyśleń idecyzji. Po drugie, sama postać Pochettino jest na tyle pasjonująca, że warto poznać jego przemyślenia na temat m. in. prawd absolutnych wfutbolu, ale też po prostu życia".
Michał Zachodny, Łączynaspiłka. pl