Pewnego dnia mężczyźni zmienią się w słowiki.
Będziemy jeszcze miały nasz kraj kobiet.
Tetka, Kazia i Lubosza. Trzy dziewczynki, które widziały, jak świat urządzony przez mężczyzn obchodzi się z kruchymi, niepokornymi, odmiennymi – i poprzysięgły sobie, że nie będą takie jak ich matki. Gdy dorastają, biorą więc los we własne ręce. Tymi rękami – kapłanki, zielarki i wieszczki – budują nowy kraj w odosobnionej, zielonej dolinie, z dala od wojen i spraw wielkiego świata. Wkrótce okaże się jednak, że aby budować, trzeba czasem coś poświęcić. Że trzeba iść na ustępstwa. Że można stracić coś, czego nigdy nie chciało się tracić.
Prawdziwy raj zawsze ma w sobie coś gorzkiego, okupionego wysiłkiem, przemijającego. Oto opowieść, która zapewnia wytchnienie i schronienie, lecz nie udaje, że możliwe jest na dobre odgrodzić się od świata. Daje za to nadzieję, że świat ten można zmieniać, budując w nim wymarzony dom.
Wbrew wszystkiemu.
"Nie czytałam piękniejszej i prawdziwszej książki o kobietach, którą napisał mężczyzna."
Magdalena Świerczek-Gryboś, pisarka i badaczka fantastyki
"Kraj Kobiet czeka na Was. Znajdziecie w nim słowiańskość, siostrzeństwo i starych bogów. Jednak nie dajcie się zwieść, to nie jest utopia. Wejdźcie do środka przez Smoczą Bramę, przed Wami najlepsza książka Grzegorza Gajka, jaką czytałam."
Wiktoria Korzeniewska
"To hołd dla naszych przodkiń, którego historia niesprawiedliwie im odmówiła, i dla ich historii, która została siłą wtopiona w tło męskich wyczynów. A do tego powieść, do której będziecie chcieli wrócić już po przewróceniu ostatniej strony!"
Kinga Kolenda, @Po.czytane
"Z dreszczami ekscytacji poznawałem tę historię wraz z głębokim przesłaniem, jakie za sobą niesie. Opisy ukazane są w sposób przepiękny, zachwycający. Kraj Kobiet jest powieścią rewolucyjną, urzekającą i głęboko wierzę, że wkroczy do grona literatury ponadczasowej."
Tomasz Kwaśniak, @book_trophy
Powyższy opis pochodzi od wydawcy