Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Graci Kim - Ostatnia opadła gwiazda. Klany Obdarzonych

Flaga Polska 27 września 2022, wtorek
Autor: Graci Kim
Wydawnictwo: Galeria Książki
Dla młodzieży

Riley Oh nie może się doczekać inicjacji swojej siostry – Hattie ma podczas tej uroczystości oficjalnie stać się członkinią klanu Gom, koreańskich szamanów uzdrowicieli, do którego rodzina Oh należy od pokoleń. Hattie dostanie magiczną bransoletę Gi i wreszcie będzie mogła posługiwać się czarami bez nadzoru dorosłych. Riley bardzo by chciała pójść w ślady siostry, gdy sama skończy 13 lat, ale niestety jest saram – osobą pozbawioną magicznych uzdolnień. Została adoptowana, nie wywodzi się z klanu Gom, i chociaż zna na pamięć wszystkie uzdrawiające zaklęcia, nigdy nie będzie mogła ich użyć, czuje się więc jak wybrakowana dziwaczka zarówno w swojej rodzinie, jak i w społeczności obdarzonych.
Wymyślają więc z Hattie plan. Jeżeli zadziała, nikt już nie będzie jej poniżał ani wytykał braku magicznych umiejętności. Plan jest idealny!
Tyle że niezupełnie. A życie Hattie zawisa na włosku.
Aby ją uratować, Riley musi wykonać niemożliwe zadanie: znaleźć ostatnią opadłą gwiazdę. Co jednak jest tą gwiazdą i jak miałaby ją odszukać?
Riley wyrusza na misję, spotyka niesamowite stworzenia i współpracuje z najgorszymi wrogami. A gdy odkrywa sekrety, które stawiają na głowie wszystko, w co do tej pory wierzyła, musi sama sobie odpowiedzieć na trudne pytania: co to naprawdę znaczy być szamanką, co to znaczy mieć rodzinę i co to znaczy przynależeć do grupy.
"Koreańska mitologia dostaje nowoczesną odsłonę w zakręconej powieści Graci Kim. Od wejścia do potężnej sekretnej świątyni przez portal ukryty na stoisku ze smażonym kurczakiem w H-Marcie po wzywanie prastarej bogini na plaży w Santa Monica – każdy rozdział tej książki zachwyca i zaskakuje. Opowieść momentami rozbawia do łez, a momentami chwyta za serce i wzrusza, rozpalając wyobraźnię czytelników na kolejne lata!"
Axie Oh, autorka Dziewczyny, która skoczyła do morza.
"Czytanie Ostatniej opadłej gwiazdy jest jak słuchanie opowieści o koreańskiej mitologii snutej przez najlepszą nauczycielkę wszech czasów podczas przejazdu szaloną, gigantyczną kolejką górską pod niebem usianym spadającymi gwiazdami! Cudownie mi się czytało o niesamowitych przygodach Riley... Ach, i dla mnie proszę bulgogi tacos!"
Linda Sue Park, zdobywczyni Medalu Johna Newbery'ego, autorka Dalekiej drogi do wody
"Jak przystało na prawdziwą szamankę, Graci Kim wplata koreańską mitologię w poruszającą historię dwóch sióstr wrzuconych w wir porywającej przygody, która na pewno zawojuje serce każdego, kto kiedykolwiek czuł się jak autsajder. Czytelnik, choćby nie chciał, z całych sił kibicuje dzielnej Riley Oh, która wykonuje jedno trudne zadanie po drugim, by zyskać akceptację i poczucie przynależności".
Jessica Kim, autorka Stand Up, Yumi Chung!
"Szkoda, że nie mogę się cofnąć w czasie i wręczyć tej książki młodej Ellen. Pokochałabym tę powieść całym sercem, ponieważ jest właśnie tym, czego mi w życiu brakowało. Dziękuję Ci, Graci, że ją napisałaś!"
Ellen Oh, autorka serii Spirit Hunters oraz powieści Dragon Egg Princess
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.