Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Gang Bawarii - Złote przeboje

Flaga Polska 30 listopada 2018, piątek
Arysta: Gang Bawarii
Wytwórnia: Universal
Reggae/Ska

Debuitancka płyta zespołu Gang Bawarii pt. "Złote Przeboje" to soczyste, klasyczne brzmienie roots reggae. Zainspirowani jamajskimi piosenkami z lat '70 , członkowie zespołu postawili na chwytające za serce melodie i opowieści. "Złote przeboje" to pozbawiony elementów moralizatorskich przekaz, czyli miłość, kobiety, zabawa, ale często smutek i prawda o codziennym życiu.
Za produkcję płyty odpowiada Radek "EMZK" Ciurko, znany z zespołów Bakshish, Duberman, Jamal oraz producent ciepło przyjętych płyt projektu Dup! Masteringiem zajęło się studio As One.
O zespole:
Gang Bawarii to zespół z samego serca Opolszczyzny. Powstał późną, mroczną jesienią 2015 roku z inicjatywy Piotra Pipera, który jako jeden z pierwszych w Polsce wydał płytę dub, jeszcze na kasecie i Radka "EMZK" Ciurko w ciemnych piwnicach krapkowickiego SomethingLikeStudio.
Zabawa dźwiękami i wspólne biesiadowanie przyczyniło się do powstania zarysów pierwszych piosenek oraz ogólnego pomysłu na linię muzyczną zespołu. W niedługo potem w zespole pojawiają się - Krzysztof "Mrówa" Mrocheń – Michał Bajor Polskiej sceny reggae, oraz kolejni członkowie - Adrian "Cymek" Zimmerman, Michał Prochera, Michał Bocian, Tomasz Burdzy oraz Mariusz Zieliński. Gang Bawarii wzbogaca się o sekcję dętą dzięki czemu brzmienie zespołu dociera do klasycznego roots reggae z zabawnymi, ale często mocnymi tekstami opowiadającymi o trudach doczesnego życia.
Zespół stawia na stylistykę rozrywkową , która nawiązuje do najlepszych lat jamajskiego reggae. Style & Fashion. Roots Reggae. To Gang Bawarii.
Lista utworów:
1. Witamina C
2. Wyspa
3. Biwak
4. Morze
5. Makrela
6. Daj mi co zjeść
7. Babcia
8. Obiecałaś
9. Pustka
10. Mamo
11. Trudna gra
12. Uśmiech Dziewczyny