Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Frenship - Vacation

Flaga Polska 31 maja 2019, piątek
Arysta: Frenship
Wytwórnia: Universal
Elektroniczna

Frenship to synth-popowy duet z Los Angeles, który pełnię swojego talentu odkrywa na znakomitym krążku "Vacation" z gościnnym udziałem m. in. Bastille.
To jeden z najbardziej oczekiwanych tegorocznych debiutów. Duet James Sunderland i Brett Hite swój pierwszy kawałek "Kids" opublikowali w 2013 roku. Muzycy wspominają że u zarania działalności inspirowali się twórczością m. in B-52's i Petera Gabriela. Pierwszym hitem dzięki któremu zdobyli dużą popularność był "Capsize" z udziałem Emily Warren. Ten utwór miał łącznie ponad 750 milionów streamów i zdobył wiele złotych i platynowych certyfikatów na całym świecie.
Zostali też wybrani w serwisie Spotify jako jedni z najlepiej zapowiadający się młodych artystów. Ogromne wsparcie jakiego udzieliły Frenship rozgłośnie radiowe i prasa spowodował też wysokie notowania grupy na Billboard, Idolator, The Independent etc. Sukces sprawił że otrzymali zaproszenia na prestiżowe festiwale w rodzaju Lollapaloozy, Life Is Beautiful, Outside Lands. Niebagatelne znaczenie miał też support ze strony słynnej formacji Bastille, która, zauroczona twórczością Frenship, zaproponowała udział we wspólnej trasie koncertowej w 2017 roku.
Owocem tych doświadczeń jest debiutancki, pełnowymiarowy albumu. "Vacation" - inspirowana popem z lat 80-tych, wyborna, doskonale wyprodukowana kolekcja piosenek, przywołujących aurę wakacyjnej beztroski i luzu. Na płycie nie mogło zabraknąć gościnnego udziału Bastille w kapitalnym numerze "Won't Let You Go", wybranym jako jeden z singli promujących płytę.
Lista utworów:
1. Breathe Deeper, See Brighter, Feel Better, Hear Now
2. Remind You
3. Wide Open
4. Keep You Close
5. 39. 5795° N, 105. 1237° W
6. Get Out My Way
7. Run II U
8. Won't Let You Go (feat. Bastille)
9. Wanted a Name (feat. Yoke Lore)
10. Swim
11. 47. 6588° N, 117. 4260° W
12. Anywhere But Here
13. Vacation