Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Fredrik Backman - Niespokojni ludzie

Flaga Polska 9 lutego 2022, środa
Autor: Fredrik Backman
Wydawnictwo: Marginesy
Powieść

Autor "Mężczyzny o imieniu Ove"powraca ze swoją najbardziej awanturniczą powieścią.
"Niespokojni ludzie" to zakręcona komedia o dramacie zakładników pojmanych w trakcie oglądania mieszkania na sprzedaż. Kiedy po nieudanym napadzie na bank zamaskowana jednostka z bronią w ręku wbiega do wystawionego na sprzedaż mieszkania, z przerażeniem odkrywa, że właśnie przez przypadek wydłużyła listę swoich przewinień o wzięcie zakładników. I to, jak się szybko okazuje, najgorszych zakładników, jakich świat widział. Bo jest wśród nich nadmiernie rozentuzjazmowana agentka nieruchomości, zgorzkniałe małżeństwo uzależnione od wypadów do Ikei, złośliwa multimilionerka, przygnębiona staruszka, kobieta w zaawansowanej ciąży i jej wkurzająca partnerka oraz typ z głową królika. Kiedy zakładnicy zostają uwolnieni, policja wpada do mieszkania, ale okazuje się ono... puste.
Podczas serii trudnych przesłuchań na jaw wychodzą różne wersje wydarzeń. Czy policji uda się rozwikłać zagadkę tajemniczego napadu? Czy na podstawie różnych kawałków tej układanki uda się odpowiedzieć nie tylko na pytanie, co się naprawdę stało, ale także dlaczego ludzie bywają tacy niespokojni i co jest dzisiaj z nimi nie tak?
"Niespokojni ludzie" to powieść prowokująca do myślenia, rozdzierająca serce, a jednocześnie niemożliwie zabawna. Idealna mieszanka tragizmu i komizmu, wiarygodności i absurdu. Zadziorny i humorystyczny styl sprawił, że tę historię pokochały miliony czytelników na świecie.
Prawa do serialu na podstawie "Niespokojnych ludzi" zostały kupione przez Netflix.
Bestseller New York Timesa. Książka Roku magazynu "People". Bestseller Indie Next (amerykańskiej sieci księgarń niezależnych). Książka Jesieni "Good Housekeeping", "PopSugar", "The Washington Post", "New York Post", CNN i wielu innych. Finalista Goodreads Choice Awards 2020. Finalista Amazon Best Books of 2020.
"Baśń o poobijanych dorosłych ludziach. "
"Svenska Dagbladet"
"Fredrik Backman chce dyskutować o tym, co w nas, ludziach, niemożliwe, a zarazem fantastyczne i koniec końców, konieczne. "
"Sydsvenskan"
"Znakomita i zaskakująco pocieszająca lektura. "
Matt Haig, autor "Biblioteki o północy"
"Ironiczna, mądra, oryginalna powieść, która skłania do śmiechu (i to głośnego). "
"People"
"Cudowna powieść, jednocześnie niezwykle wnikliwa i niedorzecznie śmieszna. "
"USA Today"
"Fredrik Backman bezbłędnie oddaje chaotyczną istotę ludzkiego życia – będziecie śmiać się w głos albo płakać ze wzruszenia, obie możliwości są równie prawdopodobne. "
"Washington Post"
"Zręczna analiza absurdu, piękna i bólu istnienia. "
"Guardian"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.