Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Frances Gies, Joseph Gies - Życie średniowiecznej kobiety

Flaga Polska 19 czerwca 2019, środa
Autor: Frances Gies, Joseph Gies
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Historia

Poznaj świat, który zainspirował George'a R. R. Martina.
Chcesz wiedzieć, jak wyglądało życie kobiet w średniowieczu?
Musiały walczyć o swoje prawa, dbać o ognisko domowe, a na temat ich ciała najwięcej do powiedzenia mieli... księża. Brzmi znajomo? Codzienność średniowiecznych niewiast w pewnych aspektach niewiele się różniła od realiów znanych współczesnym kobietom.
Dwoje cenionych historyków zabiera nas w fascynującą podróż śladami średniowiecznych kobiet. Przedstawia nam sylwetki niewiast spełniających się w roli matek, sprawujących z mężami władzę i tych uciekających przed zalotnikami do zakonów. Królowe i służące. Mniszki i morderczynie. Żony i kochanki. Femme fatale wykorzystujące swoje ciało do zdobywania tytułów i majątku.
Niektóre z nich nie cofały się przed najpodlejszymi intrygami i po trupach dążyły do celu. Inne wykazywały się nieprzeciętnymi zdolnościami, wpływały na decyzje polityczne swoich mężów albo spełniały się jako opiekunki ogniska domowego. Historia tych kobiet to porywająca wyprawa w świat średniowiecznych układów.
Oglądasz "Grę o tron"?
Czy Daenerys lub Cersei mogły istnieć w rzeczywistości? Tworząc fascynujące i silne kobiece charaktery, George R. R. Martin czerpał garściami z historii średniowiecza. Opisy dworskich intryg, walki o władzę i nieposkromionych kobiecych ambicji zostały oparte na prawdziwych wydarzeniach.
"Życie średniowiecznej kobiety" to kolejna książka wybitnych badaczy, których pozycje inspirowały Georga R. R. Martina przy tworzeniu "Pieśni lodu i ognia". Jest to lektura obowiązkowa dla jego fanów oraz miłośników historii średniowiecza.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.