Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Flavia Borawska-Bromska, Małgorzata Minta - Ciao! włoskie opowieści, miejsca i smaki

Flaga Polska 7 grudnia 2022, środa
Autor: Flavia Borawska-Bromska, Małgorzata Minta
Wydawnictwo: Pascal
Inne

Każdy gdzieś czuje się jak w domu. My czujemy się tak we Włoszech.
Tu wracamy, by odwiedzić znajome miejsca i odkrywać zupełnie nowe. By naładować baterie, przewietrzyć głowę i nasycić serce.
Zapraszamy cię w podróż do pięciu włoskich miast, które nas fascynują. Każde jest inne, każde z charakterem oraz... własną, wyjątkową kuchnią.
Od Wenecji, która wydaje się być snem na jawie, przez Bolonię w kolorze ochry, majestatyczny Rzym, tętniący życiem Mediolan, po elegancką Florencję. Zdradzimy ci nasze ukochane adresy, zabierzemy do topowych restauracji i barów. Pokażemy lokalne targi, kolory, aromaty i smaki. Poznamy z kobietami, które uosabiają ducha tych miejsc.
Przygotujemy też pyszne dania, inspirowane lokalnymi przepisami i specjałami. Na co masz ochotę? Na tortellini skąpane w śmietance, młody bób z pecorino, klasyczne risotto, smażone czy włoskie pączki wypełnione czekoladą?
Ciao!
Jedziesz z nami do Włoch?
"CIAO! to szansa, aby wybrać się z dziewczynami w podroż poprzez smaki, zapachy i miejsca znane tylko miejscowym i zaznać prawdziwej Italii. "
Katarzyna Ciejka, autorka bloga i profilu Travelicious
"Niezwykłe przewodniczki zabiorą cię do lokalnych restauracji, barów i trattorii. Popłyną na drugi koniec weneckiej laguny, tylko po to, aby zjeść kolację w niewielkiej rodzinnej osterii na wyspie Mazzorbo. "
Ania Kuczyńska, projektantka
"Autorki zapraszają na spacer po najbardziej wysmakowanych kąskach Italii, szepcząc nam do ucha swoje kulinarne sekrety. "
Michał Korkosz, autor książek kulinarnych i bloga Rozkoszny
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.