Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Emma Theriault - Rebel Rose. Róża buntu

Flaga Polska 27 marca 2024, środa
Autor: Emma Theriault
Wydawnictwo: Olesiejuk
Inne

Piękna i misterna opowieść. Theriault nadaje jej nowy wymiar klasycznej baśni. To wezwanie do rewolucji – i dotarcia do wewnętrznej siły, która drzemie w każdej z nas.

VICTORIA AVEYARD, autorka bestsellerowej serii Czerwona Królowa z listy „New York Timesa”

Co by było, gdyby szczęśliwe zakończenie okazało się dopiero początkiem?Jest rok 1789, a Francja znalazła się na skraju rewolucji. Bella przełamała klątwę, przywróciła Bestii ludzką postać i ponownie zaprosiła życie do zapomnianego zamku. Lecz w Paryżu wybuchł ogień przemian, który szerzy się i nieubłaganie zbliża do granic księstwa Aveyonu.

Jeszcze nie tak dawno temu Bella marzyła o porzuceniu zaściankowego życia i zasmakowaniu prawdziwej przygody, teraz mieszka w okazałym zamku rozdarta między swym ubogim pochodzeniem a przyszłością arystokratki. A prócz wyzwań, które stawia przed nią nowa pozycja, musi się zmierzyć także z ludźmi, którzy zrobią wszystko, by odsunąć ją od władzy. Gdy Bella trafia na magiczne lusterko skrywające dramatyczne ostrzeżenie, pragnie zignorować tajemniczy głos nalegający, by przyjęła koronę, której nigdy nie pragnęła. Wszystko jednak wskazuje na to, że żądni krwi spiskowcy snują już swoje plany, a bezczynność może jedynie narazić na niebezpieczeństwo jej najbliższych. Gdy na szali znajdzie się los jej kraju, miłość i własne życie, Bella będzie musiała zdecydować, czy jest gotowa zaczerpnąć z drzemiącej w niej siły – i magii wiążącej ją z gronem innych przywódczyń z przeszłości – by przyjąć koronę, która jest jej pisana. Queen Council to porywająca nowa seria powieści przedstawiająca księżniczki Disneya w rolach władczyń, które łączy magiczna moc płynąca z tajemniczej Rady Królowej."Kolejna odsłona Pięknej i Bestii – pełna intryg, buntu i romansu – z pewnością rozbudzi wyobraźnię czytelników. Theriault po mistrzowsku splata elementy prawdziwej historii

z magią, snując opowieść, której nie da się szybko zapomnieć."

ELIZABETH LIM, autorka A Twisted Tale. Reflection i Mrocznych Opowieści. Marzenia się spełniają

 

"Rebel Rose. Róża buntu to mistrzowskie połączenie baśni i historii. Fabuła i postaci, które znamy i kochamy, płynnie łączą się z dramatyzmem rewolucji francuskiej... Ta powieść udziela odpowiedzi na pytanie, co czekało Piękną i Bestię po ich „szczęśliwym zakończeniu”."

ALWYN HAMILTON, autorka bestellerowej trylogii Buntowniczka z pustyni z listy „New York Timesa”Powyższy opis pochodzi od wydawcy.