Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Editors - Black Gold + Snowfield Demo EP

Flaga Polska 25 października 2019, piątek
Arysta: Editors
Wytwórnia: Mystic
Rock

Wszystkie największe hity Editors na jednym albumie! Płyta "Black Gold" podsumowuje dotychczasową 15-letnią karierę jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów rockowych.
Album zawiera 13 wyselekcjonowanych utworów pochodzących z sześciu studyjnych krążków plus 3 nowe kompozycje: "Upside Down", "Frankenstein", "Black Gold", oraz dodatkowo EPkę "Snowfield Demo" z ośmioma utworami, które zespół Editors nagrał w latach 2003-2004 przed podpisaniem umowy z Kitchenware. Obejmuje ona wczesne wersje "Bullets", "Fall" i "Distance", które później zostały ponownie nagrane na album "The Back Room" oraz "Every Little Piece Of Your Life", który trafił na album "The Weight Of The World".
Za szatę graficzną płyty odpowiedzialny jest Tom Hingston (Massive Attack, The Chemical Brothers, The Rolling Stones), a zdjęcie wykonał wielokrotnie nagradzany fotograf Nadav Kander. Wydawnictwo będzie dostępne w wersji deluxe (2CD, w tym płyta "Distance: The Acoustic Recrodings" z akustycznymi nagraniami wybranych kompozycji z repertuaru zespołu). Za produkcję materiału odpowiedzialny jest zdobywca nagrody Grammy Garrett "Jacknife" Lee (U2, Snow Patrol, R. E. M. , The Killers).
Rozmowy o pracy nad tym albumem toczyły od trzech czy czterech lat, ale trudno było znaleźć czas, bo ciągle byliśmy pochłonięci pisaniem nowego materiału" - mówi lider zespołu Tom Smith.
Po wydaniu trzech albumów w pierwotnym składzie (Tom Smith, Russell Leetch, Ed Lay, Chris Urbanowicz) oraz kolejnych trzech z nowymi członkami grupy (Justin Lockey , Elliott Williams), wreszcie nadszedł odpowiedni moment.
Od powstania zespól przebył daleką drogę. Po udanym debiucie "The Black Room" nominowanym do prestiżowej nagrody Mercury Prize, grupa nagrała album "An End Has A Start", który trafił na sam szczyt najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. "In This Light And On This Evening" pokrył się platyną, a "The Weight Of Your Love" był pierwszym krążkiem w nowym, powiększonym składzie. W 2015 r. na półki sklepowe trafił klimatyczny "In Dream", a trzy lata później elektroniczny "Violence". Płyty Editors sprzedały się w nakładzie ponad 2, 5 mln sztuk na całym świecie. To zespół, który nie stoi w miejscu, ciągle poszukuje, eksploruje, rozwija się. To klucz do ich sukcesu. Zawdzięczają go również wiernym fanom zarówno w swoim rodzimym kraju jaki i za granicą. Ich pozycję niewątpliwie ugruntowały liczne trasy koncertowe oraz obecność na scenach najbardziej prestiżowych festiwali na całym świecie.
"Jestem dumny z faktu, że nadal istniejemy. W dzisiejszych czasach trwałość nie jest postrzegana zbyt dobrze, ale ja czuję inaczej. Pokazaliśmy czym jest nowa wersja zespołu, a utwory, które wspólnie nagraliśmy potwierdzają, że nadal jesteśmy głodni nowych doświadczeń. Zawsze czuliśmy się outsiderami, ale chcieliśmy komponować utwory, które emocjonalnie łączyły nas z ludźmi, rezonowały na głębszym poziomie. To zabrzmi pretensjonalnie, ale są na tym świecie ludzie, dla których nasz zespół wiele znaczy. To jest coś, czego zawsze pragnąłem" - mówi Tom Smith.
Lista utworów:
CD 1
1. Frankenstein
2. Papillon
3. Munich
4. Sugar
5. Hallelujah (So low)
6. An End Has A Start
7. Upside Down
8. Bullets
9. Ocean Of Night
10. No Harm
11. Smokers Outside Hospital Doors
12. A Ton Of Love
13. Magazine
14. The Racing Rats
15. Black Gold
16. No Sound But The Wind
CD 2: Bonus
1. Bullets (snowfield demo)
2. Come Share The View (snowfield demo)
3. Every Little Piece of Your Life (snowfield demo)
4. Fall (snowfield demo)
5. The Diplomat (snowfield demo)
6. Distance (snowfield demo)
7. Release (snowfield demo)
8. Forest Fire (snowfield demo)