Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Dropkick Murphys - This Machine Still Kills Fascists

Flaga Polska 7 października 2022, piątek
Arysta: Dropkick Murphys
Wytwórnia: Mystic
Punk

Niektóre piosenki są ponadczasowe. Wszyscy możemy wymienić piosenki, które pasują do każdej epoki czy konkretnych wydarzeń. Łzawe i dziecięce piosenki, prowokujące do myślenia i będące okrzykami radości. Ale co z tekstami, które zostały napisane o ludziach i problemach z czasów autora - następnie odłożone na bok, by nigdy nie ujrzeć światła dziennego aż do momentu, gdy prawie sto lat później jakiś zespół wyciągnął je z archiwum i był zaskoczony tym, jak żywo opisują one wiadomości z tamtych czasów?
Jest odpowiedź na to pytanie - i jest ona zawarta na "This Machine Still Kills Fascists". W 10 piosenkach, które składają się na ten album, Dropkick Murphys przenoszą odwieczne żarty Woody'ego Guthriego na życie - wiele z nich pochodzi z lat 40-tych i 50-tych - w czasy swojego życia. Powstała w ten sposób muzyka jest niesamowicie aktualna w dzisiejszym świecie. A wszystko to zrobili bez swojego zwykłego arsenału gitar elektrycznych. W rzeczywistości ani jeden wzmacniacz nie został użyty do ożywienia słów Woody'ego w tych piosenkach. Ale nie pomylcie się: to nie jest folkowy album waszego dziadka. DKM wykorzystał całą swoją moc do stworzenia tych piosenek i ożywienia tekstów Woody'ego.
Woody Guthrie pisał piosenki z serca i dla zwykłych ludzi. Często pojawiał się tam, gdzie było to najbardziej istotne, często występował na zbiórkach pieniędzy, benefisach i wiecach, by bronić spraw klasy robotniczej i potępiać chciwość, wojnę i niekontrolowany kapitalizm - a wszystko to z gitarą w ręku.
Lista utworów:
1. Two 6's Upside Down
2. Talking Jukebox
3. Ten Times More
4. Never Git Drunk No More
5. All You Fonies
6. The Last One
7. Cadillac, Cadillac
8. Waters Are A'risin
9. Where Trouble Is At
10. Dig A Hole