Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Dr. Cycos - Dr. Cycos

Flaga Polska 11 października 2019, piątek
Arysta: Dr. Cycos
Wytwórnia: Universal
Reggae/Ska

Po winylowej premierze kultowej płyty zespołu Dr. Cycos, która miała miejsce w czerwcu 2019 roku przyszedł czas na kompaktowe wznowienie tego kluczowego dla polskiej sceny ska albumu. Oryginalnie wydany w wersji kasetowej w 1996 roku, 4 lata później pojawił się na CD, był jednym z pierwszych polskich wydawnictw studyjnych z muzyką ska i podobnie jak działalność zespołu stał się jednym z ważnych impulsów decydujących o narodzinach polskiej sceny Ska. Dr. Cycos był też zespołem, w którym udzielało się trzech muzyków z podstawowego, założycielskiego składu The Analogs, którzy do dziś w swoim repertuarze koncertowym posiadają 2 kompozycje z tej płyty.
Z tego też powodu kompaktowe wznowienie albumu "Dr Cycos" pojawia się z okazji 30-lecia Jimmy Jazz Records i 25 lecia The Analogs.
Wcześniejsze edycje albumu w wersji CD wydane zostały w klasycznym, plastikowym pudełku i nie posiadały wkładek z tekstami co w przypadku tego wydania zostało zmienione. Aktualna reedycja CD pojawi się w digi packu uzupełniona o wkładkę z tekstami i zdjęciami zespołu. Front okładki zyskał nieco na kolorystyce, a pozostała cześć oprawy graficznej znanej z kasety i pierwszego wydania CD uległa radykalnej zmianie i utrzymana jest w klimacie starych wydawnictw winylowych.
Lista utworów:
1. Rzeki marzeń
2. Bela Donna
3. Swastyki w szkolnych toaletach
4. Knajpa złodziei
5. Wyszło mi, że nie wiem nic
6. Chodź ze mną jeśli chcesz
7. Nina
8. Nie pytaj mnie
9. Tango
10. Va Banque
11. Nie słuchaj tych, co mówią, że
12. Tequila
13. Małe kurewki
14. Dr. Cyco