Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Dobrawa Czocher - Czocher: Dreamscapes

Flaga Polska 27 stycznia 2023, piątek
Arysta: Dobrawa Czocher
Wytwórnia: Warner Music
Klasyka

Debiutancki album nominowanej do Fryderyka polskiej wiolonczelistki i kompozytorki Dobrawy Czocher. Na "Dreamscapes" artystka, znana dotąd ze współpracy z Hanią Rani, zabiera słuchaczy w podróż przez podświadomość, w której za pomocą dźwięków odkrywa tajemnicze bogactwo marzeń sennych.

Płyta pokazuje, jak swobodnie wiolonczelistka oscyluje pomiędzy muzyką klasyczną a współczesną, a w jej kompozycjach można usłyszeć wpływy wielu artystów - od Brahmsa przez Philipa Glassa po GoGo Penguin. Przy tworzeniu albumu Czocher współpracowała z niemieckim producentem Niklasem Paschburgiem, który zastosował techniki warstwowe, aby nadać muzyce filmową jakość.

Dobrawa Czocher to absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Hochschule für Musik w Detmold. Była członkinią Junge Deutsche Philharmonie, a następnie główną wiolonczelistką Neue Philharmonie Berlin oraz solistką Filharmonii Szczecińskiej.

Przed solowym debiutem Dobrawa Czocher wydała z Hanią Rani dwie płyty - "Białą Flagę" oraz w barwach prestiżowego wydawnictwa Deutsche Grammophon, "Inner Symphonies" (nominacja do Fryderyka za album alternatywny).
Lista utworów:
1. Prologue
2. Doppelgänger
3. Chasing the Now
4. Forgive
5. Zima
6. March
7. Voices
8. Lullaby
9. Prayers
10. Epilogue