Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Dermot Kennedy - Sonder

Flaga Polska 4 listopada 2022, piątek
Arysta: Dermot Kennedy
Wytwórnia: Universal
Folk/Ludowa

Od czasu światowego sukcesu jego debiutanckiego albumu "Without Fear", który sprzedał się w milionach egzemplarzy, zarówno fani, jak i krytycy niecierpliwie wyczekiwali zapowiedzi drugiej płyty. Słowo "sonder" oznacza moment "świadomości, że każdy przypadkowy przechodzień żyje życiem tak żywym i złożonym, jak twoje", co natychmiast poruszyło artystę i przekształciło się w doskonały tytuł.
– Znaczenie "Sonder" od lat wiele dla mnie znaczy – wyjaśnia Dermot. – Istnieję w branży, w której zachęca się nas do ciągłego myślenia tylko o sobie; uważam to za wyczerpujące i nieinspirujące. Chcę poznawać innych. Dzielmy się ze sobą wszystkimi naszymi triumfami, wszystkimi problemami. Niech ta muzyka należy do nas wszystkich, abyśmy mogli znaleźć w niej własne historie i własne pocieszenie.
Dermot, który w 2020 roku był nominowany do nagrody BRIT, zgromadził już prawie 4 miliardy odtworzeń na wszystkich platformach i może pochwalić się najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem w Irlandii w tym tysiącleciu. Płyta "Without Fear" rozeszła się dotąd w nakładzie 1, 5 miliona egzemplarzy na całym świecie, co oznacza, że artysta zdobył platynę w ponad 12 krajach. Jego single "Outnumbered", "Power Over Me", "Giants", a także zrealizowany we współpracy z Meduzą "Paradise", pokryły się platyną. Sam "Paradise" zgromadził już ponad pół miliarda streamów.