Szostakowicz: "Zapewne nie pomylę się mówiąc, że połączenie niezwykłego talentu i pracowitości lub też natchnienia i doskonałej techniki zapewniło Dawidowi Oistrachowi nieformalny tytuł "Króla Skrzypiec".
Aby uczcić jednego z największych skrzypków wszechczasów, Deutsche Grammophon prezentuje zestaw 22 płyt kompaktowych, zawierający wszystkie nagrania artysty dokonane dla firm DG, Decca, Philips & Westminster/Melodiya. Tym, co czyni grę Oistrakha charakterystyczną, jest utrzymanie idealnej równowagi między wszystkimi aspektami wiolinistyki. Artysta potrafił wykonywać najbardziej skomplikowane technicznie kompozycje z taką łatwością, że wydawały się słuchaczom dziecinnie proste. Dla wielu Oistrakh to ideał skrzypka. Mówi się, że miał stalowe palce i złote serce.
Kto jest twoim ulubionym skrzypkiem? Na pytanie kogo współcześni skrzypkowie cenią najbardziej, na ogół pada jedna odpowiedź: David Oistrakh.
Anne-Sophie Mutter: ". . . ciepły dźwięk, niezwykła wrażliwość interpretacji i skromność w prezentowaniu dzieła muzycznego. "
Daniel Hope: ". . . [on] absolutnie panował nad instrumentem. "
Nicola Benedetti: ". . . każdej nucie poświęcał 100 % uwagi. "
Julia Fischer: "Posiadał absolutnie doskonałą artykulację. . . i nigdy, nawet na chwilę, nie popisywał się wirtuozerią. Służył muzyce i kompozytorowi. "
Najważniejsze raz jeszcze:
Komplet nagrań Oistracha dokonanych dla firm Deutsche Grammophon, Decca i Philips, oraz Westminster/Melodiya
Pierwsze nagranie Sonat i Partit Bacha BWV 1014-1019 na płytach kompaktowych.
Trzy płyty zostały zremasterowane specjalnie na użytek tego boxu i po raz pierwszy wydane przez DG (pozycje 12-14 Welmister).
Komplet Sonat Beethovena.
Jako specjalny bonus, płyta z Koncertem skrzypcowym Maxa Brucha, dyrygowanym przez Oistrakha, w którym partię skrzypcową wykonuje jego syn, Igor.