Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

David Bowie - Space Oddity (Tony Visconti 2019 Mix - With O-Card)

Flaga Polska 15 listopada 2019, piątek
Arysta: David Bowie
Wytwórnia: Warner Music
Rock

Z okazji 50. rocznicy singla "Space Oddity" oraz drugiego imiennego albumu Davida Bowiego (zwanego też "Space Oddity") ukazuje się nowy miks autorstwa wieloletniego producenta i współpracownika Bowiego, Tony'ego Visconti. Do nowego miksu dodano utwór "Conversation Piece", który oryginalnie miał znaleźć się na płycie, ale z uwagi na ograniczenia formatu winylowego ostatecznie z niego zrezygnowano.
"Mieliśmy niezłą frajdę, odnajdując te wszystkie skarby" - opowiada Visconti. "Tym razem miałem też więcej czasu na cyzelowanie materiału, w jednym miejscu pojawił się więc gitarowy akcent, w drugim puzon, a jeszcze gdzie indziej Marc Bolan w chórkach. Generalnie bardziej skupiliśmy się na detalach, które przeoczyliśmy poprzednim razem, kiedy w ciągu tygodnia musieliśmy zmiksować większość albumu. W tych detalach przebija się 22-letni David Bowie, który wkrótce miał podbić świat. "
"Space Oddity" (Tony Visconti 2019 Mix) ukazuje się w wersji CD i LP.
W przypadku winyla losowo na całym świecie będzie można trafić na ręcznie ponumerowane etykiety. Numery od 1 do 1969 będą na srebrnych krążkach a od 1970 do 2019 na złotych. Reszta to czarny winyl.
Lista utworów:
1. Space Oddity
2. Unwashed and Somewhat Slightly Dazed
3. Letter To Hermione
4. Cygnet Committee
5. Janine
6. An Occasional Dream
7. Wild Eyed Boy From Freecloud
8. Conversation Piece
9. God Knows I'm Good
10. Memory Of A Free Festival