Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

David Bowie - Loving The Alien (1983 - 1988)

Flaga Polska 19 października 2018, piątek
Arysta: David Bowie
Wytwórnia: Warner Music
Rock

Czwarty box dokumentujący wspaniałą karierę niezapomnianego Davida Bowiego. Wydawnictwo nosi tytuł "Loving The Alien (1983 – 1988)".
Zestaw jest następcą "Five Years (1969 – 1973)", "Who Can I Be Now? (1974 – 1976)" i "A New Career In A New Town (1977 – 1982)". Jego daniem głównym będzie na nowo wyprodukowana płyta "Never Let Me Down" z 1987 roku przez producenta Davida, Mario McNulty'ego.
Znajdą się na tej wersji nowe partie instrumentalne Reevesa Gabrelsa (gitara), Davida Torna (gitara), Sterlinga Campbella (perkusja), Tima Lefebvre'a (gitara basowa), jak również kwartet smyczkowy w aranżacji Nico Muhly'ego plus gościnny udział Laurie Anderson w piosence "Shining Star (Makin' My Love)".
Box ukaże się w postaci 11 CD, 15 płyt analogowych, a także jako pliki cyfrowe. W pudełku poza wspomnianą "Never Let Me Down" (wersja oryginalna także będzie zawarta w zestawie) są jeszcze płyty ze wspaniałego pod względem komercyjnym okresu kariery Davida Bowiego "Let's Dance", "Tonight", koncertówka "Glass Spider (Live Montreal '87)", wcześniej niepublikowana płyta live "Serious Moonlight", zestaw remiksów "Dance" plus kompilacja remiksów, alternatywnych wersji, stron B, a także utworów z soundtracków "Re: Call 4".
Nowa produkcja "Never Let Me Down" to pomysł, który miał jeszcze David Bowie. Podzielił się tym pomysłem po raz pierwszy w 2008 roku. Później Mario McNulty zremiksował piosenkę "Time Will Crawl" oraz dograno na nowo perkusję (zrobił to wspomniany Sterling Campbell) i partie smyczków.
Kompozycja trafiła na kompilację iSelect i w takich szatach brzmieniowych spotkała się z gorącym przyjęciem fanów. Wtedy właśnie David zdradził, że ma pomysł na odświeżenie całej płyty.
Stało się to już po jego śmierci. McNulty pracował nad piosenkami od początku 2018 roku w Electric Lady Studios w Nowym Jorku z Campbellem, Timem Lefebvrem, Reevesem Gabrelsem i Davidem Tornem. Powstała fascynująca całość, sprawiająca wrażenie, że mamy do czynienia z nowym, zagubionym klejnotem w dorobku Davida Bowiego.
Odświeżona będzie też oprawa graficzna. Jej clou pozostaje niezmienne, lecz dodano wcześniej niepublikowane zdjęcia, które wykonał wynajęty na sesję do albumu "Never Let Me Down" fotograf Greg Gorman.
Koncertówka "Serious Moonlight" została zarejestrowana w 1983 roku w Montrealu, a za brzmienie oryginału odpowiadał Bob Clearmountain. Okładka to dzieło Denisa O'Regana.
Inna perełka jest też płyta live "Glass Spider (Live Montreal '87)", po raz pierwszy dostępna na winylu, dokumentująca niesamowite tournée Davida, na którym koncerty były połączeniem teatru, muzyki, wizualizacji.
Box uzupełniają "Re: Call 4" i "Dance". Na pierwszym z tytułów znajdziemy, chociażby piosenki z filmów "Labyrinth", "Absolute Beginners" i "When The Wind Blows". Z kolei "Dance" to 12 remiksów. Ta pozycja również po raz pierwszy ukaże się na winylu.
Fizyczne zestawy będą bogatsze o 128- (CD) i 84-stronicową książkę (CD), w której znajdą się rzadkie i niepublikowane zdjęcia artysty autorstwa Denisa O'Regana, Grega Gormana, Herba Rittsa i innych, wywiady, techniczne komentarz producentów, inżynierów dźwięku, Nile'a Rodgersa, Hugha Padghama, Mario McNulty'ego oraz Justina Shirley-Smitha.
W boxie CD znajdziemy też mini-winylowe reprodukcje płyt. Kompakty będą w kolorze złotym. Analogi będą wytłoczone na 180-gramowych płytach i mieć audiofilską jakość.