Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Damien Lewis - SAS. Komandosi Jego Królewskiej Mości

Flaga Polska 4 września 2019, środa
Autor: Damien Lewis
Wydawnictwo: Poznańskie
Historia

Historia brytyjskiej tajnej jednostki, która walczyła w nazistowskich mundurach.
SAS. Komandosi Jego Królewskiej Mości to opowieść o jednej z najbardziej brawurowych akcji II wojny światowej. Jesienią 1942 r. alianckie siły specjalne przeprowadziły próbę zdobycia zajętej przez Afrika Korps twierdzy w Tobruku. Przebierając się w nazistowskie mundury, oddział SASu przebył przeszło 3 000 kilometrów spalonej słońcem Sahary i wykonał serię ataków sabotażowych na tyłach wroga. Ostatecznie próba opanowania Tobruku przez Brytyjczyków nie powiodła się, ale udział w niej pierwszych oddziałów SASu stał się kamieniem węgielnym legendy brytyjskich sił specjalnych. Jednostki, której motto – "Who dares wins"(Kto się odważy – zwycięży) – w pełni oddaje jej ducha i która do dziś uznawana jest za najbardziej elitarną formację wojskową na świecie.
Mimo że wiele dokumentów z pierwszych akcji formacji zostało świadomie zniszczonych, Damien Lewis zdołał dotrzeć do tych nielicznie zachowanych. Dzięki nim stworzył fascynującą opowieść o odwadze, sprycie i determinacji brytyjskich komandosów.
"Lewis wykonał wspaniałą robotę pisząc o SAS, przedstawiając ich jako odważnych, zuchwałych bohaterów, którymi niewątpliwie byli".
Daily Mail
"Opowieść o wojennej brawurze".
Sunday Express
"Intensywnie przebadana i mocno napisana. Jedna z wielkich nieopisanych historii II wojny światowej".
Bear Grylls
"Książkę Lewisa czyta się jak powieści przygodowe dla chłopców, ale to nie jest fikcja, a bohaterowie nie wychodzą z niej bez szwanku. Jego opowieść ukazuje wielką odwagę i niebezpieczeństwo misji bez nadmiernego dramatyzowania. Nie ma takiej potrzeby".
Soldier Magazine

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.