Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Clementine Beauvais - Pomyśl, jak słodko

Flaga Polska 16 listopada 2022, środa
Autor: Clementine Beauvais
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Dla młodzieży

Nowa książka autorki głośnych "Pasztetów do boju": oryginalna powieść o niespełnionej miłości buzująca od ironii, emocji, pełnego energii, slamowo-hiphopowego stylu i rymów, jakich nie powstydziłaby się Dorota Masłowska.
Eugeniusz i Tatiana mogliby być szczęśliwie zakochani – gdyby wszystko potoczyło się inaczej. Gdyby naprawdę spróbowali poznać się nawzajem, gdyby spotkali się tylko we dwoje, gdyby nie inni. Ale to było dawno – a potem życie rozdzieliło ich na długo.
Aż do czasu, gdy znów wpadli na siebie w paryskim metrze.
Co tak naprawdę wydarzyło się przed laty? A teraz? Czy po tym wszystkim mogą jeszcze być razem?

Ta poruszająca powieść o dwóch miłościach, które rozminęły się w czasie, jest zarazem błyskotliwą nowoczesną wariacją na temat jednej z najsłynniejszych opowieści o nieszczęśliwej miłości – "Eugeniusza Oniegina" Puszkina i Czajkowskiego.
"Każdy, kto pogrążył się kiedyś w rozpaczy po utraconej relacji, doceni rozdzierającą serce opowieść Beauvais".
Publishers Weekly
Clémentine Beauvais (ur. 1989) – pisarka i tłumaczka, wschodząca gwiazda francuskiej literatury młodzieżowej. Autorka kilkunastu książek dla młodych czytelników, w tym wielokrotnie nagradzanej powieści "Pasztety, do boju!". Pisze po francusku i angielsku. Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie ukończyła studia i obroniła doktorat poświęcony literaturze dziecięcej. Wykłada angielski i pedagogikę na uniwersytecie w Yorku.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.