Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Chic - It's About Time

Flaga Polska 28 września 2018, piątek
Flaga Stany Zjednoczone 28 września 2018, piątek
Arysta: Chic
Wytwórnia: Universal
Soul/RnB

Z pewnością słyszeliście niejeden przebój jego autorstwa! Wśród muzyków jest legendą, ale mało który przeciętny słuchacz zdaje sobie sprawę z tego jak wielki wpływ Nile Rodgers miał na całą branżę.
Napisał m. in. “Upside Down", "I'm Coming Out" Diany Ross, "Let's Dance" Davida Bowiego, "Like a Virgin" Madonny, “Get Lucky" Daft Punk i wiele innych. Współpracował m. in. z Michaelem Jacksonem, Ericem Claptonem, Pharrellem Williamsem. Albumy, nad którymi pracował, sprzedały się w liczbie 500 milionów egzemplarzy. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom z Daft Punk, Aviciim, Sigalą, Disclosure czy Samem Smithem udowodnił, że wciąż ma bardzo innowacyjne podejście do muzyki.
Chic to prawdziwa legenda muzyki, a hity takie jak "Le Freak", "Everybody Dance" czy "Good Times" są doceniane przez kolejne pokolenia.
Teraz prezentują pierwsze po 25 latach wydawnictwo! Zapowiedzią nowego albumu są utwory "Till The World Falls" feat. Mura Masa, Cosha, Vic Mensa oraz "Sober" z gościnnym udziałem Craiga Davida oraz Stefflon Don.
Na dziesiątym albumie w dorobku grupy będzie można usłyszeć takich artystów jak Lady Gaga, Elton John, Emeli Sande, Anderson. Paak, Hailee Steinfeld, Nao oraz wielu innych. Okładka płyty doskonale współgra z estetyką wszystkich okładek płyt Chic od początku kariery. Na zdjęciu firmującym debiut z 1977 roku znalazły się Valentine Monnier i Alva Chinn. Sesja okładkowa do nowej płyty powstała z udziałem modelek Duckie Thot oraz Jazzelle Zanaughtti. Autorką zdjęcia jest Britt Lloyd, a za reżyserię sesji odpowiada Greg Foley, współzałożyciel słynnego "V Magazine". Duckie i Jazzelle to nie tylko ikony stylu, ale również aktywistki, które walczą o równą reprezentację różnych grup etnicznych w świecie mody.
Lista utworów:
1. Till The World Falls featuring Mura Masa, Cosha and Vic Mensa
2. Boogie All Night featuring Nao
3. Sober featuring Craig David and Stefflon Don
4. Do Ya Wanna Party featuring Lunch Money Lewis
5. Dance With Me featuring Hailee Steinfeld
6. I Dance My Dance
7. State Of Mine (It's About Time) featuring Philippe Saisse
8. Queen featuring Elton John & Emeli Sande