Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Caroline Eriksson - Podglądaczka

Caroline Eriksson - Hon Som Vakar
Flaga Polska 8 lipca 2020, środa
Autor: Caroline Eriksson
Wydawnictwo: Marginesy
Sensacja i Kryminał

Thriller psychologiczny: przenikliwy, mroczny i trzymający w napięciu.
Pisarka Elena rozstała się z mężem i odizolowała od świata w wynajętym szeregowcu. Jest zdruzgotana. Nie rozpakowała nawet pudeł. Regularnie spotyka się jedynie z siostrą, ale ich stosunki są napięte i pełne niedomówień. Walcząc z brakiem natchnienia, zaczyna mimowolnie obserwować rodzinę z sąsiedztwa, która mieszka naprzeciwko. Co z początku wyglądało na niewinną zabawę, z czasem staje się niepokojące. Elena odnosi wrażenie, że za solidną fasadą między mężem a żoną rozgrywa się mroczny dramat. Nie może oprzeć się pokusie i ukradkiem obserwuje Stormów. Wraz z przekraczaniem kolejnych granic narasta w niej lęk, że wkrótce wydarzy się coś strasznego.
To trochę przerażające. Ale i niezwykle inspirujące. Elena nie była tak kreatywna od lat. Zaczyna wyobrażać sobie najgorsze scenariusze. A żeby potwierdzić podejrzenia, postanawia przyjrzeć się nieco bliżej – podąża za panem i panią Storm w ich sekretnym życiu, choćby po to, by ich uratować. Nie wie jednak, na co się porywa. Pisarka zostaje wciągnięta w wir szaleńczej karuzeli. Ale gdy niebezpieczeństwa się nasilają, a granice między rzeczywistością i fikcją zaczynają się przenikać, kto uratuje Elenę?
"Szwedzka »Dziewczyna z pociągu«. Sugestywny thriller o wielu dnach, które cały czas się przesuwają. "
"Tara"
"Jeśli podobał ci się sposób, w jaki napisano Dziewczynę z pociągu, spodoba ci się też »Ta, która czuwa« Caroline Eriksson. Ta książka jest nawet lepsza... Rozkoszuj się dramatem psychologicznym i trzymaj się mocno, kiedy dojdzie do poważnego zwrotu w tej historii. Wtedy będzie jeszcze lepiej. "
"Bleginge Läns Tiding"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.