Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Budyń - Śpiewy Zastolne

Flaga Polska 14 lutego 2020, piątek
Arysta: Budyń
Wytwórnia: Mystic
Alternatywa

Kto choć raz spotkał Budynia – sceniczne alter-ego Jacka Szymkiewicza znanego z formacji "Pogodno" i "Babu Król", ten wie, że jest to artysta dynamiczny i nieprzewidywalny. Znany jako wokalista, autor muzyki i błyskotliwych tekstów, król polskiej alternatywy, w swoim nowym projekcie daje się poznać jako charyzmatyczny poeta codzienności. Do współpracy zaprasza kompozytora Sebastiana Pikulę – multiinstrumentalistę odpowiedzialnego za brzmienie i wirtuozerską lekkość zespołu "Miąższ" oraz badacza polskiej muzyki tradycyjnej. Panowie łączą siły w duecie, w efekcie tworząc materiał świeży i intrygujący.
"Śpiewy Zastolne" to płyta ekscentryczna, dowcipna, pełna czułości i muzycznej kokieterii. Budyń umiejętnie łączy ciężki kaliber własnych doświadczeń z intymnością poezji śpiewanej. Jego wiersze opowiadają historie o złamanych sercach i pomyłkach związanych z życiowymi wyborami. Ubrane w muzykę Pikuli nabierają szlachetnego minimalizmu dopieszczonego partią skrzypiec czy basem z fisharmonii.
Na płycie gościnnie wystąpiła wrocławska wokalistka Adrianna Styrcz, która swą oryginalną barwą głosu wzbogaciła wokale Budynia. Inni gościnni artyści to: Jan Czaja (wiolonczela), Antoni Gralak (trąbka), Bartek Woźniak (baraban) i Krzysztof Zalewski (głosy).
"Śpiewy Zastolne" zrodziły się w procesie muzykowania w domowym zaciszu w połowie 2019 roku. W ramach promocji albumu w marcu i kwietniu 2020 Budyń i Pikula w towarzystwie Panny Adrianny Styrcz wyruszą w trasę koncertową po prywatnych mieszkaniach Polek i Polaków.
Lista utworów:
1. Dobro
2. Ex
3. Lis
4. Macasz (Mistrz Poniewieracz)
5. O jedno zdanie za dużo
6. Schowaj mnie
7. Stany
8. Tango
9. Zwolniony