Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Budka Suflera - Skaza

Flaga Polska 10 lutego 2023, piątek
Arysta: Budka Suflera
Wytwórnia: Agora S.A.
Rock

Ponad dwa lata temu odszedł od nas Romuald Lipko.
"Skaza", to drugi po "10 lat samotności" album z jego premierowymi kompozycjami nagrany po Jego śmierci.
O ile poprzednia płyta była zaśpiewana w całości przez jednego wokalistę, Felicjana Andrzejczaka, to "Skaza" prezentuje trójkę śpiewających artystów: Irenę Michalską, Jacka Kawalca i Roberta Żarczyńskiego. Pośród trzynastu utworów opublikowanych na tej płycie są też śpiewane duety. Do chwili obecnej powszechnie znany jest duetowy utwór "O tobie myślę w zimną noc" dedykowany ludziom uciekającym przed okropnościami wojny na wschodzie. Nagraną muzykę zilustrowała obrazem Iryny Frolova. Znany jest też prowokujący utwór "Wontpliwośći". Tutaj agresywny rock porusza się wraz z poezją Bogdana Olewicza i filmem Jana Marciniaka, odpychając jednych, zachwycając drugich.
Różnorodna scena wokalna na płycie inspirowana jest tradycją tego zespołu. Przez wiele lat na koncertową scenę Budki Suflera wychodzili i śpiewali w trakcie jednego show: Krzysztof Cugowski, Romuald Czystaw, Felicjan Andrzejczak, Iza Trojanowska, Urszula. Każdy z nich śpiewał swoje wielkie hity. Różnorodność stylistyczna utworów zarówno kiedyś, jak i teraz, wręcz zmusza do pracy z więcej niż jednym wokalistą i nie pozwala ograniczać się tylko do męskiego śpiewania.

O jakość i piękno słowa premierowych piosenek zadbali; Bogdan Olewicz, Jacek Cygan, Justyna Holm... Absolutnie żywe granie zarejestrowano w studio "Black Kiss Records".

Niezwykle ważnym dla nas elementem przy pracy nad nowymi utworami jest życzliwość i akceptacja rodziny Romka: żony Doroty i syna Remiego.

Energię i brzmienie Budki tworzą również instrumentaliści: Darek Bafeltowski, Piotr Bogutyn, Piotr Sztajdel, i oczywiście Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski.

Miłego słuchania
Budka Suflera.
Lista utworów:
1. Skaza
2. Nie tańczy już nikt
3. Siła strumienia
4. Wontpliwości
5. O tobie myślę w zimną noc
6. Przejdźmy na ty
7. Pieśń trywialna
8. Gubię się
9. Droga do celu
10. W kinie tak jest
11. Życie za życie
12. Miejsce na ziemi
13. Gdyby jutra nie było