Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Brian Boxer Wachler - Inteligencja percepcyjna. Jak mózg tworzy iluzje i złudzenia

Flaga Polska 18 września 2019, środa
Autor: Brian Boxer Wachler
Wydawnictwo: Edgard
Poradniki

Dlaczego podobają nam się produkty reklamowane przez celebrytów? Co sprawia, że z wiekiem wydaje nam się, że czas płynie coraz szybciej? Dlaczego niektórzy sportowcy odnoszą sukces za sukcesem, a inni są skazani na wieczne porażki?
Wciągająca, pełna błyskotliwego humoru lektura, która odkrywa tajemnice ludzkiej percepcji. Dr Brian Boxer Wachler na przykładzie badań naukowych i przykładów z popkultury wyjaśnia, w jaki sposób nasz mózg może zmieniać interpretację własnych doświadczeń, a nawet nimi manipulować.
Aby nauczyć się lepiej interpretować to, co dzieje się wokół nas, i podejmować satysfakcjonujące wybory życiowe, potrzebna jest inteligencja percepcyjna. To właśnie ona pozwala odróżniać prawdę od fikcji, myśleć krytycznie oraz racjonalnie postrzegać świat, nie ulegając iluzjom.
Dzięki lekturze tej książki:
poznasz neurobiologiczne i psychologiczne podstawy inteligencji percepcyjnej
dowiesz się, jak postrzeganie świata wpływa na ciało, umysł i zdrowie
nauczysz się radzić sobie z pułapkami percepcji, by nie ulegać ich wpływom w relacjach
z pomocą testu określisz swój poziom inteligencji percepcyjnej
wykorzystasz praktyczne przykłady i wskazówki, by jeszcze lepiej radzić sobie ze złudzeniami, którymi żyjemy jako konsumenci, wyborcy, adresaci reklam, wyznawcy religii i ideologii czy kibice
""Inteligencja percepcyjna" pokazuje, w jaki sposób nasz umysł może modyfikować rzeczywistość... Czy zakładanie tej samej pary skarpetek w każdym dziesięcioboju, w którym brałam udział, pomogło mi sięgać po wygraną? Ja tak uważam – a moje indywidualne spojrzenie na »rzeczywistość« to jedyne, co ma w takim przypadku znaczenie".
Caitlyn Jenner, autorka książki "The Secrets of My Life"
"Książkę doktora Briana czytało się fantastycznie. Inteligencja percepcyjna ma w sobie magię, jaka rodzi się z rzetelnego przygotowania połączonego z doświadczeniem".
Apl. de. ap. , wielokrotny zdobywca nagrody Grammy, Black Eyed Peas
"Znakomita, inteligentna i wciągająca lektura, pełna nieoczekiwanego, błyskotliwego humoru... Wyjaśnienia doktora Briana wprawiają czytelnika w zdumienie!"
Victoria Principal, aktorka, bizneswoman i założycielka Principal Secret
"Możemy zamknąć oczy i wyobrazić sobie własne zwycięstwo albo możemy pozwolić, aby obrazy w naszej głowie skłoniły nas do podejmowania naiwnych i głupich wyborów. Inteligencja percepcyjna może pomóc ludziom odnaleźć w sobie zwycięzcę i popularyzatora prawdy. "
Apolo Ohno, ośmiokrotny medalista olimpijski
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.