Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Boże Ciało

Flaga Polska 3 lutego 2020, poniedziałek
Reżyseria: Jan Komasa
Scenariusz: Mateusz Pacewicz
Blu-ray DVD Kino

Obsypany nagrodami na festiwalu filmowym w Gdyni 2019 (w tym za najlepszą reżyserię i scenariusz) polski kandydat do Oscara w reżyserii Jana Komasy ("Sala samobójców", "Miasto 44"), którego w kinach zobaczyło blisko 1, 5 miliona widzów!
"Boże Ciało" to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza i pełnić posługę kapłańską w małym miasteczku. Od początku metody ewangelizacji "fałszywego duchownego" budzą kontrowersje. A sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w miejscowości pojawia się jego dawny kolega z poprawczaka.
Film Jana Komasy to unikatowy projekt w polskim i europejskim kinie – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi.
"Oszałamiający. Potężny. Zasłużenie nominowany do Oscara... " – Peter Debruge, Variety
"Boże ciało – to jest po prostu film doskonały pod każdym względem. Dzieło skończone, spójne, idealne. Bartosz Bielenia, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna - są doskonali. Oto polskie kino, a zrobione bez nadęcia, bez udawania, prawdziwe, mocne i co dzisiaj bardzo ważne- czytelne na całym świecie. " – Karolina Korwin-Piotrowska, natemat. pl
"Inteligentny i prowokujący film, który na przemian oczarowuje i niepokoi (... ). (... ) Całkowicie zasługuje na swoje miejsce na światowej scenie. " – Jennie Kermode, eyeforfilm. co. uk
Wydanie zawiera audiodeskrypcję oraz napisy polskie dla osób niesłyszących.