Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Bovska - Dzika

Flaga Polska 3 marca 2023, piątek
Arysta: Bovska
Wytwórnia: Agora S.A.
Elektroniczna

Zupełnie nowa Bovska!
Premierowe wydawnictwo artystki to album będący świadectwem wielkiej przemiany.
Album "Dzika", zawierający 12 utworów, to płyta o kobiecie i wokół kobiety. Ukazuje świat z bardzo kobiecej perspektywy. Jest o jej energii, sile, ciągłej cyklicznej przemianie, cierpieniu, spojrzeniu na świat, na miłość, na emocje. To płyta skupiona, jak zawsze u Bovskiej, wokół delikatnej tkanki tego, co trudno opisać słowami, a co świetnie potrafi zmieścić się w piosence.
Bovska przeszła przemianę od ostatniego albumu "Sorrento". Słychać to w tekstach, których jest autorką oraz muzyce, którą stworzyła wraz z Archie Shevsky'm - producentem albumu.
Tytułowy utwór "Dzika" jest swego rodzaju manifestem kobiety poszukującej swojej tożsamości i wewnętrznej akceptacji. Utwór dotyka intymności jaką tworzymy sami ze sobą. Dzika dziewczynka uosabia spontaniczność, instynkt, głębokie odczuwanie rzeczywistości.
Obraz do utworu "Wielka cisza" otrzymał nagrodę za teledysk w kategorii 'ważny przekaz'. Wraz z Filipem Skrońcem Bovska zrealizowała też film dokumentalny pt. "Iskry" - dokument o kobiecości.
"Piosenka i album to dla mnie pretekst do opowieści, rozmowy, rozmyślań i wizualnych odzwierciedleń. " - mówi artystka.
Album jest drzwiami do całego kompletnego świata, który muzycznie i plastycznie tworzy . Tworzy go również od strony wizualnej, bowiem tradycją jest, że Bovska odpowiada za warstwę graficzną wydawanych przez siebie projektów.
A te należą do najbardziej spektakularnych!
Lista utworów:
1. Dzika
2. Bałtyk
3. Iskry
4. Wielka cisza
5. Ziemia mi się pali
6. Rzeka
7. Nad Warszawą szaro
8. Nie ma nic
9. Kosmyk
10. Rakiety
11. Barometr (bonus track)
12. System Error (bonus track)