Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Bob Roy Orchestra - Disco-Flash

Flaga Polska 26 sierpnia 2022, piątek
Arysta: Bob Roy Orchestra
Wytwórnia: Warner Music
Elektroniczna

Kontynuacja dyskotekowych przygód Leszka Bogdanowicza spod szyldu Chorus & Disco Company. Taneczne rytmy, nostalgiczne gitary i niepowtarzalny klimat dancingów na wczasach zorganizowanych przez FWP. Pierwszy raz na płycie CD!
Pod koniec lat 70. Leszek Bogdanowicz wspólnie z Andrzejem Januszką przygotowali projekt Chorus & Disco Company, który nagrał dla Polskich Nagrań dwa albumy ("Światła dyskoteki", "Discoland") z instrumentalną, rozrywkową muzyką o tanecznym zabarwieniu. "Disco-Flash", choć sygnowane jedynie pseudonimem Bogdanowicza, to logiczna kontynuacja tamtych pomysłów.
Nagrany w 1980 roku materiał to osiem utworów, które na przemian pulsują dyskotekowymi rytmami oraz koją lirycznymi, sennymi tematami gitar i saksofonów. Magiczna, do dziś doskonale brzmiąca muzyka użytkowa sprzed czterech dekad.
"Disco-Flash" ukazuje się po raz pierwszy na płycie CD, przygotowane w ścisłej współpracy Warner Music Poland i GAD Records. Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań i uzupełniony o trzy dodatkowe utwory zarejestrowane przez Bogdanowicza w Polskim Radiu.
Lista utworów:
1. Disco-Flash (Błyskoteka)
2. Sarisari
3. Drums 16
4. Erebus
5. Mr Fuzz
6. Deficit Girl (Deficytowa dziewczyna)
7. Family Disco (Familjne disco)
8. Mimma
Bonus Tracks
9. Horoskop
10. Forte Brass
11. Warka eksport