Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Bob One, Bas Tajpan - Teraz

Flaga Polska 12 czerwca 2020, piątek
Arysta: Bob One, Bas Tajpan
Wytwórnia: My Music
Hip-Hop

"Postanowiliśmy zrobić album, który po prostu sprawia nam przyjemność − który się nam dobrze nagrywa, którego dobrze się słucha i który mówi więcej o tym, kim jesteśmy teraz i tutaj, niż o tym, jak to było w mitycznym "kiedyś". Kiedyś było bardzo fajnie, ale jak ktoś na tym się zawiesza, to szybko traci kontakt z rzeczywistością. Nam udało się go nigdy nie stracić i płyta "Teraz" to muzyka, która bawi nas właśnie "teraz" − to Bob One i Bas Tajpan A. D. 2020, a nie kilka lat temu" − tak swoje najnowsze wydawnictwo przedstawiają sami artyści.
"Teraz" jest pierwszym wspólnym longplay'em Bob One'a i Bas Tajpana. Do tej pory duet wydał epkę "Wszystko na sprzedaż" (2012) oraz mixtape "Po swojemu vol. 1" (2018), na którym znalazły się m. in. takie single, jak: "Jakby już nie miało być jutra" czy "Nie śpij".
"Przy tej płycie staraliśmy się wrócić do uczucia, które towarzyszyło nam, kiedy zaczynaliśmy nagrywać. Jest to projekt z czystej zajawki, na którym postanowiliśmy się nie ograniczać − ani muzycznie, ani tekstowo. Dla nas jest to jakiś miks wielu różnych nastrojów i klimatów − trochę radości, trochę gorzkich obserwacji, trochę złości. Staraliśmy się też, żeby muzycznie to wszystko "kopało", miało jakąś swoją energię. "
Płyta jest dość różnorodna. Bob i Bas opisują na niej aktualne wydarzenia oraz towarzyszące im uczucia – to co "tu i teraz". "Nagrywaliśmy ją właściwie jako zbiór singli, luźnych numerów, które mieliśmy ochotę danego dnia nagrać, i z których każdy stanowi odrębną historię. To, że to wszystko złożyło się w spójną całość, jest chyba właśnie wynikiem takiego, a nie innego podejścia. Temat albumu nie był z góry założonym konceptem, tylko wyłonił się jako wspólny mianownik tych numerów" – komentują artyści.
Produkcja wszystkich utworów na krążku leży po stronie Bob One'a. Miks i mastering oddany został w ręce Dawida Twardowskiego z katowickiego MaxFloStudia, w którym nagrano prawie wszystkie wokale, oprócz większości gościnnych zwrotek. Wśród zaproszonych do udziału w nagraniach znaleźli się: Kobik, Rahim, Polska Wersja oraz Hemp Gru.
"Jeśli chodzi o gości na płycie, to tu też podeszliśmy bez kalkulacji i zaprosiliśmy ludzi, których po prostu cenimy i na co dzień słuchamy. Z niektórymi nasze drogi przecięły się już wcześniej, z innymi to pierwsze wspólne nagrywki i bardzo nas cieszy, że udało się do nich doprowadzić" – dodają Bob One i Bas Tajpan.
Lista utworów:
1. Soundtrack
2. Halo
3. Welcome2Poland ft. Kobik
4. Teraz ft. Rahim
5. Ławka ft. Polska Wersja
6. Dron
7. Nie martw się
8. Nic o nas bez nas
9. Aureola ft. Hemp Gru
10. Bene Gesserit
11. Epicentrum
12. Czarne Serce
13. Sny z ulicy