Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Błażej Król - W każdym (polskim) domu

Flaga Polska 9 lutego 2023, czwartek
Arysta: Błażej Król
Wytwórnia: Sony
Reggae/Ska

Błażej Król to polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Rozpoczął swoją karierę muzyczną w zespole muzyki alternatywnej Kawałek Kulki, z którym nagrał dwa albumy studyjne. W latach 2011–2014 współtworzył duet pod nazwą UL/KR. Kolejne lata przyniosły sześć solowych wydawnictw, w tym ostatnie – "Dziękuję" – wydane w 2021 roku.
Półtora roku później Błażej wprowadził słuchaczy do świata swojego nowego albumu "W każdym (polskim) domu" singlem "Miałem już nie tańczyć". Artysta przedstawił wówczas nieoczywistą postać, w którą wciela się przy promocji tej płyty. Król staje się ułożonym everymanem wspierającym rodziny w ich domowych obowiązkach, codziennych trudnościach i sukcesach. Zapewnia im swoją obecność, bliskość i troskę. Za tym wszystkim kryje się pewna tajemnica, którą artysta przedstawi w swoich teledyskach.
Wśród singli promujących nadchodzący album znalazły się też "Przyszedłem tu... " z gościnnym udziałem Quebonafide oraz "10 lat", w którym fani mogli usłyszeć wokal żony Błażeja – Iwony Król. Na płycie "W każdym (polskim) domu" znajdzie się również 11 dodatkowych utworów z udziałem gościnnym dwóch kultowych wykonawców polskiej sceny alternatywnej.
Lista utworów:
1. Siadaj / Słuchaj
2. Nic nowego
3. Nieco głębiej
4. Przyszedłem tu... (feat. Quebonafide)
5. Pewne kwiaty
6. Miałem już nie tańczyć
7. A teraz tylko... (feat. ... )
8. Prawda
9. Im dłużej milczysz to...
10. 10 lat
11. Skacz na głębinę
12. Inicjały
13. Będę żałował (feat. ... )
14. Za tatusia i mamusię