Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Bitwa o honor miasta

Fighting For Honor
Flaga Polska 18 września 2019, środa
Reżyseria: Eugeniusz Starky
DVD

Dokument opowiadający o powstaniu warszawskim z 1944 roku został zrealizowany w celu zaznajomienia szerokiego grona odbiorców na całym świecie z istotą tego wydarzenia oraz jego wpływem na kolejne pokolenia Polaków. Film przedstawia je na tle najważniejszych wydarzeń II wojny światowej. Powstanie warszawskie zostało ukazane jako największy zryw ruchu oporu w Europie oraz jako bardzo ważny wkład narodu polskiego w walkę o wolność Europy. Dokument ten podkreśla heroizm i poświęcenie ówczesnego pokolenia Polaków.
& Dodatek: "Tacy jak My"
"Tacy jak my" to dokument, który na tle innych wyróżnia się swoją formą oraz przedstawionym obrazem powstania Warszawskiego. Występujący w nim współcześni popkulturowi artyści oraz młodzi warszawiacy mówią, jaki wpływ miało na ich życie powstanie warszawskie. Dokument "Tacy jak my" ukazuje miejsce powstania warszawskiego w kulturze masowej, z którą każdy z nas spotyka się na co dzień. Wśród artystów występujących w filmie zobaczyć można: Dariusza Malejonka, Marikę, Kazika Staszewskiego, L. U. C. -a i wielu innych. Odmienna i wyjątkowa forma dokumentu ukazuje ten tragiczny zryw wyzwoleńczy w nowym świetle.
"Powstanie warszawskie jest dla mnie szeregiem opowieści prywatnych. Moja mama i siostra czekały 3 dni bez jedzenia i picia, żeby przejść przez Pl. Grzybowski, bo tam siedział snajper. Powstanie dominuje nad tym, co spotkało to miasto". - Kazik Staszewski
Czas trwania: 49min
Scenariusz, Reżyseria: Piotr Mularuk, Maria Siniarska
Obsada: Hemp Gru, Lao Che, Kazik Staszewski, L. U. C. , Lilu, Maleo, Maria Siniarska