Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Bipolar Order - Duality

Flaga Polska 18 października 2019, piątek
Arysta: Bipolar Order
Wytwórnia: Jazz Sound
Blues/Jazz

Kreowanie progresywnych form wypowiedzi przy szacunku dla muzycznego dziedzictwa. Wykonawcza dyscyplina i wolność. Spokój i dynamika. A także jazz i... nie jazz. Umiejętności czysto muzyczne, obok nich zaś twórcza inwencja i ekspresja – jak wiele trzeba wykrzesać, by w ciągu 50 minut przekonująco zaprezentować słuchaczowi wszystkie wymienione dualizmy? Na tej płycie to się udało.
Podążając za czterema muzykami, w kształtowanych przez nich wizjach możemy szukać odniesień do rozmaitych jazzowych, i nie tylko jazzowych estetyk. Tych, które na przestrzeni minionych dekad przetoczyły się przez studia i sceny w Ameryce i w Europie. Ale także – co, być może, ważniejsze, bo nie tak oczywiste – tych, które zaistniały na polskim muzycznym podwórku.
U wszystkich członków kwartetu do znajomości tradycji i solidnego warsztatu dochodzi niebywała zdolność zaskakiwania odbiorcy, kreowania zmienności planów i nastrojów. Słuchamy i czekamy z narastającą ciekawością, dokąd zabiorą nas w następnym utworze; za minutę; za chwilę. Nie ma dłużyzn, nie ma zbędnych nut – jest zmienność, pomysłowość, poezja oraz energia. Jarek Kurek
Muzycy:
Mateusz Chorążewicz: tenor saxophone
Jakub Żołubak: guitar,
Łukasz Ostrowski-Kunert: bass
Maciek Wojcieszuk: drums
Lista utworów:
1. Changes 6:27
2. Devil's Bridge 4:05
3. Things You Do at 2 a. m. 6:22
4. Sad Squirrel 8:14
5. Apartment for Sale 5:05
6. The Death of Melisande 11:38
7. Bipolar Order 8:25