Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Besides - Bystanders

Flaga Polska 31 stycznia 2020, piątek
Arysta: Besides
Wytwórnia: Universal
Rock

Zespól Besides, jeden z czołowych przedstawicieli post-rocka w kraju, powraca z nową płytą zatytułowaną "Bystanders". To koncept-album, na którym znajdzie się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) - album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca.
Tak o projekcie mówi zespół:
“Auschwitz – symbol zła absolutnego. Urodziliśmy się tutaj i tutaj żyjemy. Ciągle próbujemy przepracować żałobę podświadomie odziedziczoną po pokoleniach uwikłanych w tamten koszmar. Nasz projekt to próba konfrontacji z własnymi emocjami, przerażaniem, bezsilnością wobec masowości i anonimowości śmierci. To również wyraz naszego sprzeciwu wobec prób ‘oswojenia' pamięci o tamtych wydarzeniach. Nasza niezgoda na obojętność, milczenie, na wszechobecny hejt. "
Płytę promuje singiel "Ich bin wider da!", inspirowany historią pierwszego transportu więźniów do obozu Auschwitz.
Zespół Besides powstał w 2011 roku. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (m. in. Francja, Hiszpania, Benelux, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie).
Besides wydał do tej pory dwa albumy “We were so wrong“i “Everything is“, świetnie przyjęte przez fanów i krytykę. “Bystanders“jest ich trzecią płytą studyjną.
Skład:
Piotr Świąder - Kruszyński: gitara
Janusz Binkowski - gitara
Artur Łebecki - bas
Bartłomiej Urbańczyk - perkusja
Lista utworów:
1. Intro
2. Ich bin wieder da!
3. For Hanna
4. Miners
5. Touch of red widow
6. Kids
7. Last Lullaby
8. Simon's Ohel
9. Christmas tree