Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Becky Smethurst - Kosmos

Becky Smethurst - Space: 10 Things You Should Know
Flaga Polska 20 października 2021, środa
Autor: Becky Smethurst
Wydawnictwo: Marginesy
Literatura Faktu

Czternaście miliardów lat dziejów wszechświata dla osób, które nie mają dużo czasu na czytanie.
Ta książka jest dla każdego, kto chce łatwo zrozumieć oszałamiające podstawy naszego niezwykłego, rozszerzającego się wszechświata.
Astronomka Becky Smethurst opowiada o grawitacji i do czego służy, o samych początkach, czyli Wielkim Wybuchu, o nieuchwytnej ciemnej materii i nie mniej uchwytnej antymaterii. Zastanawia się, czy istnieje życie poza naszą planetą i dlaczego w nocy niebo jest czarne. Nieco dłużej skupia się na czarnych dziurach, bo kocha je najbardziej. Na koniec stawia najważniejsze ze wszystkich pytań, na które nigdy nie uzyskamy stuprocentowo pewnej ani wyczerpującej odpowiedzi: zajmuje się bowiem tym, czego nadal nie wiadomo.
Wszystko w tej książeczce wydaje się nie z tego świata. Jednak szukanie odpowiedzi na postawione tu pytania zmieniło nasze życie na lepsze. Nie zakładajmy, że wszystko już wiemy. W dzieciństwie jesteśmy niezmordowanie dociekliwi, ale z wiekiem tracimy tę cechę. Warto czasami zatrzymać się w nieustannym biegu, spojrzeć w nocne niebo i obudzić w sobie naturalną ciekawość.
Smethurst oświetla nie tylko to, czego jeszcze nie wiemy, ale i wiele więcej. Jeśli macie poważne pytania dotyczące kosmosu, ta książka dostarczy wam odpowiedzi w ciekawy i zwięzły sposób.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.