Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Bastille - Give Me The Future + Dreams of the Past

Flaga Polska 26 sierpnia 2022, piątek
Arysta: Bastille
Wytwórnia: Universal
Elektroniczna

Na początku tego roku Bastille wydali swój długo oczekiwany album #1 "Give Me The Future". Krążek eksploruje wolną od ograniczeń futurystyczną krainę czarów i nową falę technologii, która pozwala zagubić się w wyobraźni i podróżować w czasie. Teraz zespół zapowiada kolejną część wydawnictwa, trzyczęściową rozszerzoną edycję albumu "Give Me The Future + Dreams Of The Past", zawierającą nowe utwory, współprace i covery. Wydawnictwo promuje singiel "Revolution".
– Chcemy dać pełny obraz tego, co zamierzaliśmy uczynić albumem oraz zbadać koncept wybierania własnej przygody – mówi Dan. – Możesz zanurzyć się w idee przyszłości i elektronicznego świata, ale możesz też się cofnąć, pogrążając się w pamięci i nostalgii, z dala od technologii. Możesz też wybrać ucieczkę na parkiet.
Druga część wydawnictwa kontynuuje niektóre tematy i narracje oryginalnego albumu, zagłębiając się w piosenki, które są przesycone pojęciami zależności technologicznej, więzi międzyludzkich i nieograniczonych możliwości życia online. Część trzecia stanowi mini powrót do uznanej serii "Other People's Heartache", otwierając się na współprace, covery i bezgraniczną kreatywność.
W trzeciej części albumu, "Other People's Heartache", Bastille ożywia tę energię poprzez współprace z innymi artystami: znajdziemy tu "Run Into Trouble" z Alokiem, "Eight Hours" z Tyde, cover klasyka Bruce'a Springsteena "Dancing In The Dark" i nowe utwory, w tym "Remind Me" i melancholijną balladę "Running Away".
Czwarty album Bastille "Give Me The Future" został okrzyknięty przez wielu krytyków ich najlepszym do tej pory wydawnictwem. Od czasu wydania, Bastille ożywili motywy albumu na arenach w Wielkiej Brytanii i podczas trasy koncertowej po Ameryce Północnej. Na tegorocznym Glastonbury zapotrzebowanie na sekretny i niezwykle intymny występ Bastille było tak wielkie, że organizatorzy festiwalu musieli odgrodzić okolicę namiotu.
Zespół wkrótce zagra sety na wielkich kolejnych festiwalach w Wielkiej Brytanii i Europie. Już w listopadzie Bastille zaprezentują się w Polsce na żywo.
Lista utworów:
PART ONE – GIVE ME THE FUTURE
1. Distorted Light Beam
2. Thelma + Louise
3. No Bad Days
4. Brave New World (Interlude)
5. Back To The Future
6. Plug In...
7. Promises (by Riz Ahmed)
8. Shut Off The Lights
9. Stay Awake?
10. Give Me The Future
11. Club 57
12. Total Dissociation (Interlude)
13. Future Holds [feat. BIM]
PART TWO – DREAMS OF THE PAST
1. Back To The Innerverse (Interlude)
2. Real Life
3. Family Ties
4. Distorted Light Beam (Reprise)
5. Revolution
6. survivin'
7. No More Bad Days
8. Hope For The Future
PART THREE – OTHER PEOPLE'S HEART ACHE
1. Other People's Heartache (Interlude)
2. Run Into Trouble [Alok x Bastille]
3. Remind Me
4. Eight Hours [Bastille x Tyde]
5. Dancing In The Dark
6. Running Away