Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Artur Żurek - Powrotny z Wrocławia

Flaga Polska 27 kwietnia 2022, środa
Autor: Artur Żurek
Wydawnictwo: INITIUM
Sensacja i Kryminał

"Plecami do wyjścia, na wózku inwalidzkim siedział bez ruchu barczysty mężczyzna.
– Proszę pana – wyszeptała, nie wiedzieć czemu.
Nie zareagował. Obeszła wózek i stanęła na wprost inwalidy. Najpierw zobaczyła martwe, szeroko otwarte oczy. Potem krwawą linię na gardle. Miała wrażenie, że wciąż płynie z niej krew na koszulę mężczyzny. Na koniec spojrzała na czerwoną kałużę na podłodze. Chciała krzyczeć, ale nie mogła wydobyć z siebie głosu. Zakręciło jej się w głowie. Usiadła na podłodze i zwymiotowała. "
W środku nocy Anna Geier dowiaduje się o samobójczej śmierci niepełnosprawnego brata. W tym samym czasie na rodzinę spada kolejny cios – utrata domu, który zastawili, finansując w ten sposób dożywotnią opiekę nad Markiem. Anna próbuje wyjaśnić tajemniczą śmierć brata oraz ochronić rodziców przed oszustami i bezdomnością. Pomaga jej niewidziana od ćwierć wieku koleżanka z liceum. Jednak czy rzeczywiście przyjaciele nie są wrogami, ofiary są bez winy, a przestępcy nie mają szlachetnych motywów? Czy dobro nie jest złem, a zbrodnia sprawiedliwością?
Kryminalna intryga, aktualne problemy społeczne, a przede wszystkim opowieść o wyborze pomiędzy szczęściem a koniecznością, uczciwością a lojalnością, miłością a chciwością. Zaskakujące zwroty akcji oraz nietuzinkowi bohaterowie zmagający się z ciężarem dawnych doświadczeń i bieżących wyborów.
Czy możliwy jest wybór między uczciwością a lojalnością wobec rodziny?
Walka dramatów teraźniejszości z klątwami przeszłości.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.