Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Artur Wodołażski - Kosymulacja. Elastyczne projektowanie i symulacja wielodomenowa

Flaga Polska 14 grudnia 2021, wtorek
Autor: Artur Wodołażski
Wydawnictwo: Helion
Informatyka

Poznaj kosymulację od podstaw
Podstawowe pojęcia i definicje
Praktyczna realizacja kosymulacji
Oprogramowanie kosymulacyjne
Dane są obecnie zbierane, przetwarzane i analizowane dosłownie na każdym kroku, a otrzymane wyniki i płynące z nich wnioski oddziałują na każdy aspekt naszego życia. Modelowanie i symulacja to nieodzowne etapy projektowania wszelkiego rodzaju produktów i urządzeń przemysłowych. Pojazdy, budynki, konsumencki sprzęt elektroniczny, lecz także instalacje technologiczne, konstrukcje inżynierskie i specjalistyczna aparatura - wszystko to jest opracowywane i ulepszane właśnie dzięki symulacjom, a prototypy nowych urządzeń powstają i są testowane znacznie szybciej przy użyciu narzędzi cyfrowych.
Kosymulacja to zaawansowana technologia umożliwiająca jednoczesną symulację wielu zjawisk w różnych podsystemach dzięki wykorzystaniu specjalistycznych pakietów oprogramowania. Znajduje zastosowanie w wielodziedzinowych, wieloskalowych symulacjach, w których łączy się różnego rodzaju domeny (mechaniczną, hydrauliczną, termiczną i elektryczną). Z tego powodu kosymulacja jest szczególnie często używana w roli narzędzia w badaniach naukowych w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i medycznym, a więc w branżach o największym potencjale rozwoju.
Książka jest przeznaczona dla osób pragnących poznać podstawy kosymulacji i usystematyzować wiedzę w tym zakresie. Ze względu na interdyscyplinarność narzędzia adresatami publikacji są przede wszystkim pracownicy IT, pracownicy akademiccy, studenci kierunków automatyka i robotyka czy informatyka. Skorzystają z niej również osoby pracujące w przemyśle, zajmujące się na co dzień projektowaniem, modelowaniem lub symulacją, a szczególnie projektanci-konstruktorzy wykonujący symulacje na poziomie całego systemu.
Wprowadzenie do zagadnienia kosymulacji
Wzorce komunikacyjne i sprzężenia układów
Realizacja kosymulacji w praktyce
Oprogramowanie stosowane w kosymulacji
Praktyczne zadania wraz z rozwiązaniami
Stosuj kosymulację w praktyce

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.