Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Arooj Aftab - Vulture Prince

Flaga Polska 29 czerwca 2022, środa
Arysta: Arooj Aftab
Wytwórnia: Universal
Folk/Ludowa

Arooj Aftab odebrała w tym roku swoją pierwszą w historii nagrodę GRAMMY. Artystka świeżo podpisana z wytwórnią Verve Records, otrzymała statuetkę w kategorii Best Global Music Performance za niezwykle emocjonalny utwór "Mohabbat" z albumu "Vulture Prince". Artystka przeszła także do historii jako pierwsza Pakistanka otrzymująca to wyróżnienie.
Utworem zapowiadającym album w wersji deluxe jest wspólne nagranie z Anoushką Shankar zatytułowane “Udhero Na"
"Udhero Na to jedna z moich najukochańszych piosenek, napisana w 2005 roku i nigdy wcześniej niewydana, ale grana przeze mnie na żywo przez lata. Zawsze była bliska memu sercu i cieszę się, że w końcu ujrzy światło dzienne ! Utwór opowiada o wyjątkowym i ulotnym uczuciu gdy twoje myśli powracają do minionych związków miłosnych. Gdy myśl o kimś z przeszłości po prostu pojawia się w Twojej głowie, gdy Ty już żyjesz teraźniejszością".
Oprócz Anoushki Shankar, na Vulture Prince (Deluxe Edition) usłyszymy także innych znakomitych artystów jak Badi Assad, Maeve Gilchrist, Jamey Haddad, Bhrigu Sahni, Kenji Herbert, Lady Jess, Jarvis Benson, Malcolm Parson, Jorn Bielfeldt, Shazhad Ismaily, Juliette Jones, Mario Carrillo, Petros Klampanis, Nadje Noordhuis, Gyan Riley i Darian Donovan Thomas. Album Vulture Prince (2021), odbił się szerokim echem wśród słuchaczy. Pojawił się także na wysokich miejscach list w The New York Times, Pitchfork, NPR czy Variety. Spotify wyróżnił Arooj Aftab jako Best New Artist i wybrał ją na swoją inauguracyjną ambasadorkę EQUAL w Pakistanie w marcu 2022 roku.
Lista utworów:
1. Baghon Main (feat. Darian Donovan Thomas)
2. Diya Hai (feat. Badi Assad)
3. Inayaat
4. Last Night
5. Mohabbat
6. Saans Lo
7. Suroor
8. Udhero Na (feat. Anoushka Shankar)