Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Apostolis Anthimos - Parallel Worlds

Flaga Polska 16 lutego 2018, piątek
Arysta: Apostolis Anthimos
Wytwórnia: Metal Mind
Rock

Jedna z najciekawszych jazzowych premier tego roku!
"Parallel Worlds" to solowy album jednego z najwybitniejszych polskich instrumentalistów, Apostolisa Anthimosa. Na płycie znajdzie się 14 kompozycji Apo w jazzowych aranżacjach, będą to w większości nowe utwory, jak i te starsze w odświeżonych, zaskakujących wersjach. Płyta nagrana została we wrześniu 2017 roku w studio MAQ Records, a Apostolisowi towarzyszyli tutaj młodzi, znakomici muzycy: Robert Szewczuga na basie, Piotr Matusik na instrumentach klawiszowych oraz Olaf Węgier na saksofonie.
Apostolis Anthimos, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Nieodłącznie kojarzony jest z bluesem, ale również i z muzyką z pogranicza jazzu i rocka. Choć zaczynał jako gitarzysta, jest także znakomitym perkusistą, pianistą oraz basistą.
Od 1971 roku współtworzy legendarny zespół SBB, jedną z najważniejszych formacji w historii polskiego rocka. Współpracował z Tomaszem Stańko, zarówno podczas koncertów, jak i projektów płytowych, grał też z Czesławem Niemenem. W 1994 roku zadebiutował jako solista albumem "Days We Can't Forget", a w kolejnych latach ukazały się płyty: "Back to the North" (2006) i "Miniatures" (2008).
Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra z własnym trio w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Etienne Mbappe. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie, czy to z SBB, czy solo. "Parallel Worlds" to piąta autorska płyta Apo.
Lista utworów:
1. Story I
2. Pinnochio's Dream
3. Back To The North
4. Goris
5. Bar Wah Wah
6. Manhattan Circus
7. Parallel Worlds
8. In The Big City
9. Sunrise
10. Mccoi
11. Tata
12. 2/5/1
13. Mussaka In Evening
14. Story II