Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Andrzej Zaucha - Dwa kroki w chmurach

Flaga Polska 21 kwietnia 2023, piątek
Arysta: Andrzej Zaucha
Wytwórnia: e-Muzyka
Blues/Jazz

Nagrania mniej znane, ale nie mniej porywające. Fascynujące muzyczne przygody Andrzeja Zauchy z lat 80. zebrane na jednej płycie. Soul, funk, pop i niezwykła ekspresja w głosie jednego z najlepszych wokalistów w historii polskiej muzyki.
W latach 80. Andrzej Zaucha współpracował z wieloma kompozytorami, aranżerami i zespołami, a ówczesna fonografia zdecydowanie nie nadążała za jego aktywnością. W czasach eksplozji polskiego rocka Zaucha śpiewał z niezwykłym feelingiem piosenki osadzone mocno w świecie funku i soulu, każdą z nich okraszając niezwykłą wokalną ekspresją. "Dwa kroki w chmurach" zbierają te rozbujane, porywające nagrania. Są tutaj m. in. utwory wykonane z zespołem Extra Ball Jarosława Śmietany, doskonałe kompozycje Zbigniewa Maleckiego realizowane w studiu Polskiego Radia w Katowicach czy ślady współpracy z radiowymi orkiestrami Henryka Debicha i Jerzego Miliana. A także jeden z najpiękniejszych utworów nagranych z Jerzym Jarosławem Dobrzyńskim.
Kompilacja przygotowana z oryginalnych taśm i zremasterowana przez Andrzeja Poniatowskiego, uzupełniona o książeczkę z krótkimi szkicami na temat utworów i zdjęciem Macieja Dyląga.
Lista utworów:
1. Dom złej dziewczyny
2. Król bójek w dyskotece
3. Dwa kroki w chmurach
4. Smakować świat
5. Nieprzewidziane kłopoty Andrzeja Z.
6. Cacko-cud Hollywood
7. Nie takie mnie kochały
8. Czemu z góry nie wiadomo
9. Bar dla samotnych dam
10. Zanim zastukam do niebieskiej bramy
Bonus Tracks
11. Póki masz nadzieję
12. Sny rockokowe