Komandosi to elita współczesnej armii. Cieszą się podobną renomą jak kiedyś antyczna falanga, staropolska husaria czy francuscy muszkieterowie z powieści Aleksandra Dumasa. Błyskawiczne akcje niewielkich grup specjalnych mogą bardziej wpłynąć na losy konfliktów niż działania wielotysięcznych wojsk konwencjonalnych. Jednocześnie ich brawura w połączeniu z doskonałym wyszkoleniem budzą respekt i działają na wyobraźnię młodych ludzi (obojga płci).
Wojna w Zatoce, inwazja na Irak i długoletnie beznadziejne wojny w Afganistanie potwierdzają tę zasadę. W działaniach na Środkowym Wschodzie wzięła udział Jednostka Wojskowa GROM –elita elit Wojska Polskiego. O jej owianych tajemnicą działaniach czytelnicy wiedzą już np. z bestsellerowych książek Navala. 72 godziny to relacja jego zwierzchnika pułkownika Andrzeja Kruczyńskiego "Wodza", byłego oficera GROM-u, uczestnika działań specjalnych i misji zagranicznych. Wszechstronnie wyszkolony w zakresie operacji antyterrorystycznych oraz działań sił specjalnych, współpracował z czołowymi służbami i formacjami zagranicznymi, wielokrotnie występował w programach telewizyjnych i radiowych (TVN, TVN 24, Polsat, Polsat News, Polskie Radio) w roli eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa, terroryzmu, organizacji imprez masowych i działań w sytuacjach kryzysowych.
W swojej książce opowiada o początkach jednostki i wizji gen. Petelickiego, najbardziej spektakularnych akcjach GROM-u w Zatoce Perskiej – w tym o szturmie na terminal w irackim porcie UmmKasr, o morderczych treningach z najlepszymi na świecie żołnierzami sił specjalnych –w tym z legendarnej Delta Force, o życiu i służbie GROM-owców oraz o supermenkach–żonach żołnierzy, którzy całe swoje życie podporządkowali jednostce.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.