Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Andrew Caldecott - Powrót Wyntera

Andrew Caldecott - Wyntertide
Flaga Polska 4 maja 2022, środa
Autor: Andrew Caldecott
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Fantastyka

W miasteczku Rotherweird za sprawą wielowiekowego spisku siły ciemności mogą tym razem zwyciężyć
Miasto Rotherweird od czterystu lat jest odseparowane od reszty Anglii, aby chronić swoją śmiertelnie niebezpieczną tajemnicę.
Zagadkowy miliarder sir Veronal Slickstone nie żyje, a jego próba wykorzystania sekretów miasta spaliła na panewce, pozostawiając Rotherweird w niepewności. Jednak ktoś gra w bardzo długą grę...
Mnożą się niepokojące wróżby: pogrzeb dostarcza tajemniczego ostrzeżenia, przemawia starożytny portret, herold znika, a demokracja zagraża niełatwemu przymierzu między miastem a wsią.
Misterna intryga Geriona Wyntera, tworzona przez stulecia, jest już w ruchu, zmierzając do nieuchronnego. Wszystko wskazuje na jeden cel: wskrzeszenie mrocznej elżbietańskiej przeszłości miasteczka, i na jedną datę: zimowe przesilenie... Wynter nadchodzi!
"Wspaniale zrealizowana kontynuacja "Miasteczka Rotherweird", która przygotowuje bankiet mrocznych przysmaków. Po raz kolejny urzeka nas fascynująca alchemia fabuły, miejsca i ludzi: dziwactwa, tajemnice, święte przedmioty i krwawe zło. Uczta!".
"The Daily Mail"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.