Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Alvaro Calleja - La Vuelta a Espana. Kolarska corrida

Alvaro Calleja - Historias De La Vuelta
Flaga Polska 12 sierpnia 2020, środa
Autor: Alvaro Calleja
Wydawnictwo: SQN
Inne

Od pierwszych, przypominających walkę o przetrwanie edycji po współczesny spektakl, przykuwający uwagę całego świata. Vuelta a Espana w ciągu kilkudziesięciu lat przeszła długą drogę, stając się jednym z symboli kolarstwa. Jednocześnie, była areną ludzkich dramatów, spisków, a nawet... ataków terrorystycznych.
Nie ma drugiego wyścigu, którego historia tak ściśle splatałaby się z losami kraju i w pewnym sensie – była ich odbiciem. W trudnych czasach dającego ludziom nadzieję i wychowującego herosów, wspominanych z rozrzewnieniem do dziś.
Który z nich tak miażdżył rywali, że na szczytach górskich przełęczy zatrzymywał się, by zjeść lody? Czyje pojedynki rozpalały hiszpańską publikę do czerwoności? Dlaczego wizyta najwybitniejszego kolarza wszech czasów, Eddy'ego Merckxa bardziej przypominała farsę, niż pełnoprawną rywalizację?
Wyruszcie na skąpane słońcem szosy Półwyspu Iberyjskiego i poznajcie historię jednego z najpiękniejszych wyścigów świata!
"Kiedy słyszę słowa "Vuelta a España", w moich oczach pojawia się błysk, a na twarzy uśmiech. Wyścig, który zawsze był dla mnie marzeniem, w pewnym momencie stał się nieodłączną częścią mojego życia i kolarskiej historii. Może to dlatego, że Hiszpania jest dla mnie drugim domem? Może to przeznaczenie albo Alma Latina sprawiły, że podczas kolejnych edycji Vuelty odkrywałem się na nowo jako kolarz i jako człowiek? To dzięki temu wyścigowi świat mógł usłyszeć o chłopaku z podkrakowskiej wioski, który ruszył na rowerze w świat w pogoni za swoimi marzeniami, by jako pierwszy minąć linię mety na dwóch etapach hiszpańskiej Vuelty - wielkiego wyścigu, o którym opowiada ta książka. Serdecznie ją polecam. "
Tomasz Marczyński, kolarz Lotto Soudal, dwukrotny zwycięzca etapowy podczas Vuelta a Espana
"Najbardziej nieprzewidywalny z wielkich tourów, z mitycznymi podjazdami, przepięknymi widokami, palącym słońcem. Autor zabierze nas na hiszpańskie szosy, pokazując Vueltę i jej bohaterów w sposób dotąd nie znany. To pozycja obowiązkowa w bibliotece każdego fana kolarstwa. "
Marek Bala, redaktor naczelny naszosie. pl
"Ta książka to coś więcej niż tylko opowieść o jednym z największych wyścigów kolarskich i jego niezwykłych bohaterach. To także podróż przez skomplikowaną historię Hiszpanii, w którą wrosła Vuelta. Tu nic nie jest oczywiste i dlatego jest tak pasjonujące. "
Kamil Wolnicki, "Przegląd Sportowy"
"Vuelta przypomina przyrządzaną na olbrzymiej patelni paellę. I jak w tym najpopularniejszym hiszpańskim daniu jej smak jest za każdym razem nieco inny. Historia wyścigu dookoła Hiszpanii jest równie fascynująca, co historie Giro czy Touru, ale... pokażcie mi drugi wyścig, podczas którego samochody prasowe parkuje się na środku areny do corridy!"
Adam Probosz, TurDeTur, Eurosport
Alvaro Calleja pisze o kolarstwie od ponad dekady. Współpracuje z "Ciclismo a Fondo", "Bike" "Radio Marca" i "Bicisport", a w przeszłości był redaktorem naczelnym "Deportes Cuatro".
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.