Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Algiers - Shook

Flaga Polska 24 lutego 2023, piątek
Arysta: Algiers
Wytwórnia: Sonic Distribution
Punk

Zespół Algiers zapowiedział wydanie kolejnego albumu - następcy "The There Is No Year" z 2020 roku, który był opisywany jako "elektryzujący i nieprzewidywalny" (The Observer) oraz "precyzyjny, przemyślany i potężny" (NME)! Czwarty studyjny album Algiers będzie nosił tytuł "Shook" i zostanie wydany przez Matador Records 24 lutego 2023 roku!

Powstał z udziałem wielu gości - od ikon, aż po przyszłe gwiazdy: Big Rube (The Dungeon Family), Zack De La Rocha (Rage Against The Machine), Billy Woods, Backxwash, Mark Cisneros (The Make-Up), Samuel T. Herring (Future Islands), Jae Matthews (Boy Harsher), Latoya Kent (Mourning [A] Blkstar), Nadah El Shazly, Deforrest Brown Jr. (Speaker Music), Patrick Shiroishi, And Lee Bains III.

"Shook" to piorunochron dla nieuchwytnej, ale uniwersalnej energii i uczucia. Wielość głosów, duchowy i geograficzny powrót do domu, koncepcja komunii w płonącym świecie, historia końca związku, letnia impreza na ganku w Atlancie. Ostatecznie, jest to 17-utworowy zestaw najbardziej rozwijającej umysł i porywającej muzyki, jaką będzie można usłyszeć w najbliższym czasie!

Album "Shook" jest jednocześnie wyjątkowo radosny i podniosły. Powstał gdy wokalista Franklin James Fisher i Ryan Mahan wrócili na kilka miesięcy do rodzinnej Atlanty, odczuwając rosnącą presję i wypalenie jako muzycy koncertowi. Wywołało to intensywny okres tworzenia bitów, przyjacielskich spotkań, podczas których poświęcili wiele godzin na oglądanie Rhythm Roulette, Against the Clock i odkrywaniu alt-rapowych utworów na YouTube. Powrót do arcydzieła nowojorskiego rapu inspirowanego punkiem z lat 70-tych "Subway Theme" DJ-a Grand Wizarda Theodore'a posłużył jako podstawa ich inspiracji dla połączenia miejskich i kontrkulturowych stylów na albumie.

Podczas płynnie przechodzącego materiału zawierającego mówione miniatury i ambientowe fragmenty instrumentalne, zespół oddaje szacunek artystom rapu i punka, od DJ Premiera, DJ Screwa i Dead Boys do Lukah, Griseldy i Dïat - tnąc i wykręcając bity na zakurzonym SP-404 i Sequential Circuits Tempest, budując od podstaw nowe biblioteki sampli.

Atlanta, gdzie miał miejsce początek tej płyty, jest jej sercem. Otwiera ją zapowiedź pociągu z lotniska Hartsfield - kultowego dla wielu mieszkańców Atlanty - która przerażało Fishera, gdy był dzieckiem. Nagrania terenowe i oryginalne sample stworzone przez zespół podkreślają poczucie miejsca, zbiorowości, wyobrażonej wspólnoty i domu, budując świat, który przywołuje nieuchwytne doświadczenie zmysłowe dorastania na miejskim Południu. "Pracowaliśmy w środowisku, do którego byliśmy przyzwyczajeni" - mówi gitarzysta Lee Tesche. "Czuje się, że to płyta najbardziej oddająca ducha tego zespołu jaką kiedykolwiek zrobiliśmy".

Nagranie tej płyty jest tym bardziej imponujące, że została ona stworzona przez zespół, który był bliski rozpadu. Ale zamiast tego stworzyli niezwykły materiał zrodzony ze wspólnego poczucia miejsca i doświadczenia. "Myślę, że ta płyta to znalezienie przez nas domu" - mówi Mahan, a Fisher dodaje: "To było zupełnie nowe pozytywne doświadczenie - posiadanie odnowionej relacji z miastem, z którego pochodzimy i posiadanie dumy z tego. Podoba mi się pomysł, że ta płyta zabrała was w podróż, ale zaczyna się i kończy w Atlancie".

Lista utworów:

1. Everybody Shatter (ft. Big Rube)
2. Irreversible Damage
3. 73%
4. Cleanse Your Guilt Here
5. As It Resounds (ft. Big Rube)
6. Bite Back (ft. billy woods & Backxwash)
7. Out of Style Tragedy (ft. Mark Cisneros)
8. Comment #2
9. A Good Man
10. I Can't Stand It! (ft. Samuel T. Herring & Jae Matthews)
11. All You See Is
12. Green Iris
13. Born (ft. LaToya Kent)
14. Cold World (ft. Nadah El Shazly)
15. Something Wrong
16. An Echophonic Soul (ft. DeForrest Brown Jr. & Patrick Shiroishi)
17. Momentary (ft. Lee Bains III)